استقبال بورس‌ها از بازگشت آمریکا و چین به میز مذاکره

استقبال بورس‌ها از بازگشت آمریکا و چین به میز مذاکره
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، پس از دو ماه اقدامات تنبیهی متقابل در حوزه تعرفه‌های تجاری، آمریکا و چین برای از سر گیری مذاکرات تجاری در ماه جاری به توافق رسیدند. آتش‌بس موقت دو اقتصاد نخست جهان با استقبال معامله‌گران بورسی مواجه شد تا جایی که در معاملات روز جمعه، شاخص “نیک […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، پس از دو ماه اقدامات تنبیهی متقابل در حوزه تعرفه‌های تجاری، آمریکا و چین برای از سر گیری مذاکرات تجاری در ماه جاری به توافق رسیدند. آتش‌بس موقت دو اقتصاد نخست جهان با استقبال معامله‌گران بورسی مواجه شد تا جایی که در معاملات روز جمعه، شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو با ۰.۷ درصد افزایش تا پایان معاملات اولیه به ۲۱ هزار و ۲۲۲.۸۶ واحد رسید. دیگر شاخص مهم بورسی آسیا یعنی ” هانگ سنگ” هنگ کنگ نیز با ۰.۶ درصد صعود تا ۲۶ هزار و ۶۶۱.۴۷ واحد بالا آمد.

روند صعودی بورس‌های آسیایی در دیگر مناطق نیز ادامه یافت تا جایی که شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی استرالیا با افزایش ۰.۵ درصدی در سطح ۶۶۴۷.۸ واحدی بسته شد و شاخص “کسپی” بورس سئول با جهش ۰.۳ درصدی به ۲۰۱۰.۱۵ واحد رسید. در چین شاخص “شانگ‌های کامپوزیت” ۰.۱ درصد افزایش یافت و در سطح ۲۹۸۷.۹۴ واحد بسته شد.

ژو هونای، کارشناس بازار در بانک “میزوهو” گفت: بعد از مدت‌ها شاهد یک نشانه مثبت بودیم با این حال انتظار پیشرفت کمی در مذاکرات را داریم و این می‌تواند دست کم در کوتاه مدت یک شوک مثبت در بازارها ایجاد کند.

از زمان تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین در تابستان امسال، بازارهای سهام جهانی با یک مانع بزرگ برای صعود مواجه شده‌اند. معامله‌گران نگرانند اصرار طرفین درگیر جنگ تجاری بر حصول همه خواسته‌های خود، کار را به نقطه غیر قابل بازگشتی برساند.

خبر از سرگیری مذاکرات در آمریکا نیز با استقبال مواجه شد تا جایی که شاخص “اس اند پی ۵۰۰” با صعود ۱.۳ درصدی به ۲۹۷۶ واحد رسید، شاخص “نزدک کامپوزیت” با جهش ۱.۸ درصدی در سطح ۸۱۱۶.۸۳ واحد بسته شد و شاخص “داو جونز اینداستریال اوریج” با جهش ۱.۴ درصدی، خود را به ۲۶ هزار و ۷۲۸.۱۵ واحد رساند.

در دیگر بازارها، بهای هر بشکه نفت “وست تگزاس اینتر مدیت” با ۱۱ سنت افزایش به ۵۶.۴۱ دلار و هر بشکه نفت برنت با هشت سنت افزایش به ۶۱.۰۳ دلار رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.