فولکس واگن در زنجیره تامین خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهد کرد

فولکس واگن در زنجیره تامین خود از تکنولوژی بلاک چین استفاده خواهد کرد
خلاصه اخبار

گروه خودروسازی فولکس واگن اعلام کرده است از تکنولوژی بلاک چین توسعه یافته توسط IBM جهت سیستم رهگیری زنجیره تامین خود استفاده خواهد کرد.

این خودروساز آلمانی پنجشنبه هفته گذشته در یک کنفرانس خبری گفت که به منظور رهگیری منابع مواد معدنی همچون کبالت که در باتری های لیتیومی وسایل نقلیه الکتریکی استفاده می شود، این شرکت عضو یک همکاری صنعتی باز می شود که در آن گروه فورد نیز به عنوان یکی از اعضا وجود دارد.

فولکس واگن (VW) در ادامه میگوید:

“در حال حاضر، استخراج کنندگان معادن و مصرف کنندگان برندها تمایل به حسابرسی توسط اشخاص ثالث و فرآیندهای دستی دشوار مطابق با استانداردهای صنعتی قابل قبول جهت استخراج مواد معدنی را دارند.”

لازم به ذکر است استفاده از تکنولوژی بلاک چین در سیستم رهگیری زنجیره تامین، شرکت ها را قادر می سازد تا با ارائه تاریخچه جابجایی مواد معدنی در هر نقطه ای از دنیا بتوانند استانداردهای تدوین شده توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) را برآورده سازند.

برای این منظور کمپانی فولکس واگن از یک پلتفرم استفاده خواهد کرد که به وسیله گروه بلاک چین IBM  توسعه یافته و بر مبنای Hyperledger Fabric عمل می کند که برای دنبال کردن مسیر مواد معدنی در زنجیره تامین جهانی ساخته شده است.

همکاری ذکرشده که در اوایل سال جاری میلادی شکل گرفت، شامل شرکت های دیگری همچون Huayou و LG نیز می شود. فولکس واگن در این رابطه اعلام کرده است:  

“اعضا این شبکه، که توسط کمپانی RCS Global Group اعتباردهی شده اند، می توانند مطابق با استاندارهای زنجیره تامین در زمان واقعی به تاریخچه جابجایی مواد معدنی در سراسر دنیا و همچنین داده های تغییرناپذیر دسترسی داشته باشند.”

خودروساز آلمانی همچنین اعلام کرد این گروه صنعتی قصد دارد عضویت خود را به سایر صنایع شامل هوافضا، وسایل الکترونیکی مصرفی و عملیات استخراج معادن نیز گسترش دهد.

منبع: coindesk.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.