استفاده‌ی سامسونگ از فناوری بلاکچین

استفاده‌ی سامسونگ از فناوری بلاکچین

سازنده تلفن گلکسی یک طرح درختکاری در ماداگاسکار را رهبری خواهد کرد و آن را با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده ردیابی خواهد کرد.

سامسونگ روز دوشنبه در کنفرانس فناوری CES در لاس وگاس از شراکت خود با  وریتری ( veritree )که یک پلتفرم راه حل های آب و هوایی مبتنی بر بلاک چین است برای کاشت 2 میلیون درخت در ماداگاسکار طی سه ماه آینده خبر داد.

وریتری از فناوری بلاک چین برای مدیریت فرآیند احیای جنگل و تأیید هر درخت کاشته شده استفاده می کند.

طرح درختکاری بخشی از برنامه مبتنی بر طبیعت سامسونگ در زمینه پایداری زیست محیطی، به ویژه برای جذب و جداسازی دی اکسید کربن (CO2) از جو است. هدف این است که حدود 200 هکتار زمین را بازسازی کنیم و حدود 1 میلیارد پوند CO2 را در یک دوره 25 ساله جدا کنیم.

وریتری توسط tentree که یک شرکت پوشاک پایدار که برای هر لباس فروخته شده 10 درخت می کارد توسعه یافته است.

 وریتری که به عنوان یک سیستم حسابداری ساخته شده است، تلاش می کند تا شفافیت بیشتری را در کل فرآیند از جمع آوری داده ها در سطح میدانی، برنامه ریزی سایت، موجودی درختی و نظارت بر اثرات ارائه دهد.

در این سیستم افراد از تلفن های خود برای ردیابی درختانی استفاده می کنند که یک حامی برای کاشت آنها پول پرداخت کرده است و اساساً یک نقشه دیجیتالی از درختان مربوطه ارائه میدهد.

مارک نیوتن، رئیس بخش پایداری شرکت سامسونگ، گفت که سرمایه گذاری در فناوری نوآورانه و به اصطلاح “راه حل های مبتنی بر طبیعت” برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی حیاتی است.

سامسونگ قصد دارد با همکاری اعضای جامعه محلی منطقه ماهاجانگا ماداگاسکار در منطقه ای که با جنگل زدایی گسترده مواجه شده است به هدف 2 میلیون درخت خود تا پایان سه ماهه اول برسد.

طرح درختکاری بخشی از تلاش های رو به رشد سامسونگ در زمینه پایداری است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.