نتیجه یک نظرسنجی : 11 درصد آمریکایی ها از بیت کوین استفاده می کنند !

نتیجه یک نظرسنجی : 11 درصد آمریکایی ها از بیت کوین استفاده می کنند !
خلاصه اخبار

طبق نظرسنجی اسپنسر بوگارت – یکی از شرکای تجاری شرکت سرمایه گذاری Blockchain Capital – در تاریخ 30 آوریل (10 اردیبهشت)، یازده درصد مردم آمریکا از بیت کوین استفاده می کنند.

اسپنسر بوگارت نتایج این نظرسنجی، که مبتنی بر جمعیت شناسی میباشد، را امروز منتشر کرد. این نظرسنجی از تاریخ 23 تا 25 آوریل انجام شد و 2052 بازخورد از افراد بالغ آمریکایی برای آن جمع آوری شد. در واقع نظرسنجی مذکور نشان دهنده نسخه گسترش یافته نظرسنجی مشابه روی جمعیت شناسی مردم است که قبلا نیز توسط همین شرکت در اکتبر سال 2017 میلادی انجام شده بود.

براساس نتایج نظرسنجی، برمبنای شش فاکتور کلیدی از جمله آگاهی،آشنایی، ادراک، محکومیت، تمایل به خرید و مالکیت، دانش مردم آمریکا در رابطه با بیت کوین به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بر این اساس با وجود بازار نزولی در سال 2018 و بازاری صعودی در سال 2017، شاخص ها از اکتبر سال 2017 در بسیاری از زمینه ها افزایش چشمگیری داشته اند.

نتایج نشان می دهند که بیت کوین روند فوق العاده ای در جمعیت شناسی دارد که این روند توسط نسل جوان بین 18 تا 34 سال رو به جلو حرکت می کند. براساس نظر سنجی آگاهی تنها فاکتوری است که در جمعیت پیر و جوان تناسب و تطبیق دارد. در واقع، اکثر مردم آمریکا بدون در نظر گرفتن معیار سن در مورد بیت کوین شنیده اند. فراوانی مردمی که درباره بیت کوین آگاهی دارند از 77 درصد در سال 2017 به 89 درصد در آوریل سال 2019 افزایش یافته است.

نتیجه یک نظرسنجی : 11 درصد آمریکایی ها از بیت کوین استفاده می کنند !
شاخص آگاهی بیت کوین در میان رده های سنی مختلف

از لحاظ فاکتور مالکیت، 20 درصد از افراد بین 18 تا 34 سال در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند. لازم به ذکر است این مقدار برای افراد بین 35 تا 44 سال 11 درصد، برای افراد بین 45 تا 64 سال 5 درصد و برای افراد بازنشسته بالای 65 سال 2 درصد می باشد.

نتیجه یک نظرسنجی : 11 درصد آمریکایی ها از بیت کوین استفاده می کنند !
نسبت دارندگان بیت کوین در میان رده های سنی مختلف

پیش از این در ماه آوریل، نظرسنجی دیگری به این نتیجه رسیده بود که تقریبا سه درصد از افراد بازنشسته در آمریکا از بیت کوین استفاده می کنند.

منبع: cointelegraph.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

برچسب‌ها