استرالیا منتظر تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا

استرالیا منتظر تشدید جنگ تجاری چین و آمریکا
خلاصه اخبار

علی رغم آنکه بسیاری از کشورها نگران اثرات منفی جنگ تجاری چین و آمریکا بر اقتصاد خود و اقتصاد جهانی هستند اما یک کشور منتظر تشدید آن است و این کشور استرالیاست.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری فارس و گفته‌ی راشاتودی،‌ اگر چین و آمریکا به روند تشدید مناقشه تجاری بین خود ادامه دهند اگرچه بسیاری از کشورها از این مسئله نگران می‌شوند اما معدود کشورهایی هم هستند که از این اتفاق خوشحال می‌شوند که استرالیا یکی از آنهاست.

در واقع استرالیا منتظر شدت گرفتن اختلاف بین چین و آمریکاست تا بتواند جای خالی LNG آمریکا را برای چین پرکند.

صنعت تولید گاز طبیعی مایع شده در استرالیا به شدت رو به رشد است و طی سال گذشته این کشور 23 میلیون تن «ال ان جی» به چین صادر کرده که معادل 42 درصد کل صادرات این کشور بوده است.

در سال مالی گذشته، صادرات ال ان جی آمریکا به چین 80 درصد نسبت به سال 2017 کاهش یافت.

در واقع اقدامات تجاری آمریکا علیه چین باعث شد تا چین تهدید کند که تعرفه 10 تا 25 درصد بر واردات ال ان جی از آمریکا وضع کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که جدای بر اعمال تعرفه 25 درصدی بر ورادات 200 میلیارد دلار کالا از چین بر باقی مانده 300 میلیارد دلار واردات کالا از این کشور آسیایی نیز تعرفه اعمال خواهد کرد.

این مسئله چین را بر آن داشته است که تهدید کند از روز 1 ژوئن بر واردات ال ان جی از آمریکا تعرفه 25 درصدی اعمال کند.

انتظار می‌رود وادرات ال ان جی چین از 53 میلیون تن در سال 2018 به 93 میلیون تن در سال 2025 افزایش یابد و به گفته یکی از کارشناسان بانک کردیت سوئیس این مسئله برای بازاریابی گاز استرالیا بسیار خوب است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.