اروپایی‌ها از فرصت موجود برای اجرای تعهدات خود استفاده کنند

اروپایی‌ها از فرصت موجود برای اجرای تعهدات خود استفاده کنند
خلاصه اخبار

یک عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه برای حفظ برجام اروپایی‌ها باید به وعده‌های خود عمل کنند، گفت: باید از فرصت رایزنی‌ها استفاده شود تا اروپایی‌ها در عمل پای کار آمده و به وعده‌های خود عمل کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر معاون وزیر امور خارجه به فرانسه و ضرورت استفاده اروپاییان از فرصت باقی مانده برای حفظ برجام بیان کرد:‌ اروپایی‌ها برای حفظ برجام قول‌ها و تعهداتی را داده بودند که باید به آن‌ها عمل کنند. راه‌اندازی اینستکس و تأمین منابع مالی آن و از سوی دیگر دسترسی ایران به پول حاصل از فروش نفت خود از جمله وعده‌های اروپاییان است.

وی در ادامه اظهار کرد: اروپایی‌ها باید برای حفظ برجام به تعهدات خود جامه عمل بپوشانند. مهلت ایران برای برداشتن گام سوم در جهت کاهش تعهدات برجامی روز پنج‌شنبه به پایان می‌رسد و این روزها شاهد رایزنی‌ها و ملاقات‌های مقامات ایرانی با اروپاییان هستیم.

نماینده مردم دماوند در مجلس تصریح کرد: ضرورت دارد تا اروپایی‌ها از این رایزنی‌ها استفاده کرده و تعهدات خود را اجرایی کند. هم اروپا و هم ایران باید از این فرصت استفاده کنند و اروپاییان باید به طور واقعی پای کار آمده و وعده‌های خود را اجرایی کنند.

وی در پایان با اشاره به تأثیرات برداشتن گام سوم در راستای کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران بیان کرد: این اقدام تأثیرات منفی را برای آنها بر جای خواهد گذاشت و بهتر است اروپایی‌ها وعده‌های خود را اجرایی کنند.

برچسب‌ها