ارزش ۳۷۰ میلیارد ریالی صندوق “مشترک گنجینه مهر”

ارزش ۳۷۰ میلیارد ریالی صندوق “مشترک گنجینه مهر”

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز،

ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس نیوز،صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه مهر که از صندوق‌های مختلط بازار سرمایه محسوب می‌گردد، در پایان روز سه‌شنبه 24 فروردین‌ماه امسال به ارزش 370 میلیارد و 131 میلیون ریال رسیده است. به‌این‌ترتیب می‌توان این صندوق را یکی از کم‌ارزش‌ترین صندوق‌های مختلط بازار سرمایه عنوان کرد.

در جدول زیر بازدهی‌های محقق شده این صندوق ارائه‌شده است. بازدهی سالیانه این صندوق به 62.3 درصد رسیده است. همچنین، بازدهی هفتگی و ماهیانه صندوق همان‌گونه که در جدول زیر نیز مشاهده می‌گردد، به ترتیب معادل 0.6 درصد منفی و 1 درصد مثبت است.

ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق

ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق

ترکیب دارایی‌های صندوق بر اساس آخرین اطلاعات مندرج در وب‌سایت این صندوق شامل 48.5 درصد سهام و حق تقدم شرکت‌ها، 37.6 درصد اوراق بدهی، 13.3 درصد سپرده‌های بانکی و 0.6 درصد نیز سایر دارایی‌ها است.

در جدول زیر صنایع اصلی تحت سرمایه‌گذاری این صندوق در بخش سهام و حق تقدم شرکت‌ها ارائه‌شده است.

ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق

در جدول زیر سهام اصلی سرمایه‌گذاری شده توسط این صندوق ارائه‌شده است. لازم به ذکر است که اطلاعات جدول زیر از صورت‌وضعیت پرتفوی 30 اسفندماه صندوق ارائه‌شده است و ممکن است در این مدت شاهد برخی تغییرات در ترکیب دارایی‌های صندوق بوده باشیم.

ارزش 370 میلیارد ریالی صندوق

در بخش اوراق مشارکت که بیش از 37 درصد از دارایی‌های این صندوق را به خود اختصاص داده است، بخش اصلی اوراق بدهی این صندوق مربوط به خرید اسناد خزانه اسلامی در سررسید‌های مختلف است.

همچنین، بخش عمده‌ی سپرده‌های بانکی این صندوق نزد بانک سپه و با نرخ سود علی‌الحساب 10 درصد سپرده‌گذاری شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.