ارزش یوان در برابر دلار آمریکا به کمترین رقم از سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد رسید

خلاصه اخبار

بانک خلق چین اجازه داد که در طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش یوان به کمترین سطح خود در برابر دلار آمریکا در ۱۰ سال اخیر برسد. یوان ارزانتر به کالاهای چینی کمک می کند که تاثیر ضررهای ناشی از اعمال تعرفه واردات از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را کاهش دهد. به گزارش سیگنال، […]

بانک خلق چین اجازه داد که در طی ۲۴ ساعت گذشته ارزش یوان به کمترین سطح خود در برابر دلار آمریکا در ۱۰ سال اخیر برسد. یوان ارزانتر به کالاهای چینی کمک می کند که تاثیر ضررهای ناشی از اعمال تعرفه واردات از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا را کاهش دهد.

به گزارش سیگنال، به نقل از اقتصادنیوز، بر همین اساس نرخ مبادله رسمی یوان در روز سه شنبه به ۶.۹۵۷۴ در برابر دلار رسید که ۰.۲۸ درصد ضعیف تر از سطح قبلی آن یعنی ۶.۹۳۷۷ است که این یعنی پایین ترین رقم ثبت شده ارزش یوان در برابر دلار آمریکا از سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد است.

همچنین «فرانسز چیونگ» رییس مرکز استراتژی کلان موضوعات اقتصادی آسیا در شرکت «وتسپک» سنگاپور گفت: آخرین باری که هر ۷ یوان به یک دلار رسید به زمان بحران مالی جهان بر می گردد. اگر مقامات چینی نسبت به تاثیر احتمالی این موضوع بر فضای کسب و کار و گردش سرمایه آگاه هستند، باید تاثیر منفی احتمالی آن را در صورتیکه نرخ یوان به بیش از ۷ در برابر دلار برسد را برآورد کنند.

البته بلومبرگ پیش از این گزارش کرده بود که اگر مذاکرات تجاری میان رییس جمهور ترامپ و ژی جین پینگ به شکست منجر شود، ایالات متحده احتمالا تعرفه هایی را بر روی تمام کالاهای وارداتی چینی تا اوایل دسامبر اعلام خواهد کرد.

ترامپ چین را متهم به دستکاری یوان کرده است. معمولا ارز داخلی ضعیف منجر به رونق صادرات کشورها می شود و کاهش ارزش یوان در بحبوحه جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن می تواند به کاهش ضررهای چین منجر شود.

بر پایه این گزارش، بانک مرکزی چین نرخ مرجع روزانه برای دلار در مقابل یوان را در بازار داخلی تعیین و اجازه می دهد که در یک سطح معمولی معامله شود.