کاهش 20 درصدی شاخص سهام S&P 500 و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

کاهش 20 درصدی شاخص سهام S&P 500 و تاثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال

هر کسی که عبارت «فروش در ماه مه و رفتن» را ابداع کرد، بینش درخشانی داشت و عملکرد ارزهای دیجیتال و بازارهای سهام در سه هفته گذشته نشان داده است که این عبارت هنوز هم صادق است.

با توجه به اینکه نگرانی های تورم و افزایش نرخ بهره همچنان در سرفصل اخبار قرار دارد ، 20 می ( جمعه 20 اردیبهشت) شاهد فروش گسترده در تمام طبقات دارایی بوده و فرصت های کمی برای فرار از ضرر معامله گران باقی گذاشته بود.

داده های سایت Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که قیمت بیت کوین (BTC) به کمتر از 29000 دلار رسیده است و معامله گران نگران هستند که از دست دادن این سطح، بازدید از 20000 دلار را در هفته آینده تضمین کند.

برخی از تحلیلگران هشدار می دهند که بیتکوین ممکن است بر اساس عملکرد تاریخی قیمت خود به 22,700 دلار کاهش یابد. شواهد بیشتری از کاهش انتظارات معامله‌گران را می‌توان در نسبت معاملات خرید به فروش باز در بازار آتی ارزهای دیجیتال یافت ، که طبق گفته شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال، در 18 می به 0.72 رسید.

دلفی دیجیتال گفت:

«نسبت خرید به فروش بالا نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال گمانه‌زنی هستند که آیا بیت‌کوین به فروش خود ادامه می‌دهد یا خیر، یا می‌تواند به این معنا باشد که سرمایه‌گذاران پرتفوی خود را در برابر یک حرکت نزولی مورد حمایت قرار می‌دهند.»

سهام وارد بازار نزولی می شود

در تاریخ 20 مه (جمعه 30 اردیبهشت) شاخص بورسیS&P 500 به میزان 1.62 درصد دیگر سقوط کرد که نشان دهنده کاهش بیش از 20 درصدی نسبت به بالاترین رقم تاریخ در ژانویه 2022 و تشدید ترس از رکود بود. اگر شاخص موفق شود روز را با 20 درصد کاهش نسبت به بالاترین رکورد تاریخ خود ببندد، این شاخص به طور رسمی در بازار نزولی قرار می گیرد.

شاخص های نزدک کامپوزیت و داو نیز زیان‌های قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند، به طوری که نزدک 275 واحد را از دست داد و 2.42 درصد کاهش یافت، در حالی که داو 362 واحد سقوط کرد و 1.28 درصد کاهش را تجربه کرد.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به 1.234 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 44.6 درصد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.