ارزاوری ۳۵۰ میلیون دلاری صنعت پرورش میگو در هرمزگان

ارزاوری ۳۵۰ میلیون دلاری صنعت پرورش میگو در هرمزگان
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور شامگاه چهارشنبه در دیدار با استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان با تلاش‌های صورت گرفته از استان‌های پیشرو در اجرای طرح‌های کشاورزی و شیلات است. علی اشرف منصوری اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که پنج سایت بزرگ پرورش میگو در هرمزگان تا سال ۹۹ […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور شامگاه چهارشنبه در دیدار با استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان با تلاش‌های صورت گرفته از استان‌های پیشرو در اجرای طرح‌های کشاورزی و شیلات است.

علی اشرف منصوری اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که پنج سایت بزرگ پرورش میگو در هرمزگان تا سال ۹۹ با ظرفیت تولید ۷۰ هزار تن و با ارزآوری ۳۵۰ میلیون دلار به بهره برداری برسند.

وی افزود: در حوزه ایجاد گلخانه‌های تولید محصولات کشاورزی نیز طرح‌های بزرگی در هرمزگان در حال انجام است و تحولات خوبی را در این حوزه شاهد خواهیم بود.

شناسایی ۵۰ هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو در هرمزگان

استاندار هرمزگان نیز در این دیدار گفت: استعدادها و ظرفیت‌های خوبی برای تکیه بر اقتصاد دریا محور در هرمزگان وجود دارد که پرورش ماهی و میگو از مهم‌ترین این ظرفیت‌ها است.

فریدون همتی تصریح کرد: افزون بر ۵۰ هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو در هرمزگان شناسایی شده است.

وی ادامه داد: با کمک مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و شرکت شهرک‌های کشاورزی، برنامه ریزی و مطالعات خوبی در راستای ایجاد زیرساخت‌های مناسب در اراضی مستعد پرورش میگو در هرمزگان انجام شده است.

استاندار هرمزگان افزود: در گام نخست این طرح، پنج سایت در مجموع به مساحت ۱۴ هزار هکتار در مناطق ساحلی استان هرمزگان برای پرورش میگو مورد مطالعه قرار گرفته و در حال آماده سازی جهت واگذاری به بخش خصوصی است.

همتی تصریح کرد: برای رسیدن به تولید میگو در این مقدار از اراضی، به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه نیاز است که این کار با مشارکت بخش خصوصی و همچنین استفاده از ظرفیت و توانمندی مردم این منطقه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان بومی برای پرورش میگو در اولویت نخست واگذاری این اراضی قرار دارند و تلاش می‌کنیم تا در این زمینه تولید پایدار با استفاده از فناوری و دانش روز داشته باشیم و بتوانیم تحولات بزرگی را در این صنعت در هرمزگان رقم بزنیم.

استاندار هرمزگان گفت: صنعت پرورش میگو اشتغال و ارزآوری گسترده‌ای را برای استان هرمزگان به همراه خواهد داشت و این طرح‌ها بدون اتکا به منابع دولتی و با استفاده از توانمندی بخش خصوصی و مردمی اجرایی می‌شوند.

ایجاد شهرک گلخانه‌ای تولید محصولات کشاورزی در هرمزگا ن

استاندار هرمزگان در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به طرح ایجاد شهرک گلخانه‌ای در منطقه جگین در شرق استان، گفت: این شهرک با ۱۶۰۰ هکتار وسعت و با تخصیص آب از سد جگین ایجاد می‌شود.

وی بیان داشت: نزدیکی به بندر جاسک موقعیت مناسبی را برای صادرات محصولات کشاورزی تولیدی در این شهرک گلخانه‌ای فراهم می‌کند و از سرمایه گذاران و مردم منطقه دعوت می‌کنیم تا در این طرح مشارکت داشته باشند.

همتی ابراز داشت: این شهرک گلخانه‌ای اشتغال گسترده‌ای را در این منطقه برای شهرستان‌های بشاگرد و جاسک ایجاد می‌کند.