ادامه اوج‌گیری بایننس کوین با بی‌توجهی به بیت کوین/ علت این جهش بلند چیست؟

ادامه اوج‌گیری بایننس کوین با بی‌توجهی به بیت کوین/ علت این جهش بلند چیست؟
خلاصه اخبار

بایننس کوین (BNB)، توکن اختصاصی بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس، در ادامه اوج‌گیری و صعود شدید خود امروز با بیش از ۱۲ درصد رشد، از مرز ۱۵ دلار عبور کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، این ارز دیجیتال در سه ماه اخیر بیش از ۱۴۰ درصد رشد کرده است و این روزها تحت تاثیر روند قیمت بیت کوین نیست، چیزی که در بازار ارزهای دیجیتال کمتر شاهد آن بوده‌ایم.

ارز دیجیتال بایننس کوین هم‌اکنون در رده هفتم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد و در بین ده ارز دیجیتال برتر بازار تنها موردی است که رشد سالانه مثبت را تجربه می‌کند. پس از آن ترون با ۴۴ درصد کاهش نسبت به یک سال گذشته، در رده بعدی قرار دارد.

روند ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار – منبع: Coindesk

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار (به جز تتر که قیمت ثابت دارد)، همه به جز بایننس کوین عملکردی تقریبا مشابه با یکدیگر داشته‌اند.

با وجود سقوط شدید بیت کوین و تقریبا ۹۰ درصد ارزهای دیجیتال بازار در طی ۱۴ ماه گذشته، بایننس کوین در یک سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است. بالاترین قیمت بایننس کوین در ژانویه سال ۲۰۱۸ و در ۲۴ دلار به ثبت رسید، زمانی که بیت کوین و اتریوم به ترتیب قیمت‌های بالای ۱۳,۰۰۰ و ۱,۲۰۰ دلار داشتند.

در مقایسه با بیت کوین

ادامه اوج‌گیری بایننس کوین با بی‌توجهی به بیت کوین/ علت این جهش بلند چیست؟

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون، بایننس کوین حدود ۱۴۰ درصد افزایش یافته است و این رقم برای بیت کوین فقط به ۴ درصد می‌رسد.

همچنین در زمان‌بندی‌های هفت روزه و یک ماهه هم بیت کوین در مقابل BNB حرفی برای گفتن ندارد.

بیت کوین در هفت روز و یک ماه گذشته به ترتیب شاهد صعود ۱.۶ و ۱۲.۶ درصدی بوده است. در مقابل بایننس کوین در ۷ و ۳۰ روز گذشته به ترتیب ۴۱.۴ و ۹۹ درصد جهش را به خود دیده است.

بایننس کوین (Binance Coin) با واحد اختصاری BNB، یک توکن مبتنی بر اتریوم (ERC-20) است که در سال ۲۰۱۷ همزمان با ICO صرافی بایننس عرضه شد. معامله‌گرانی که در صرافی بایننس با این توکن اقدام به معامله و ترید کنند، ۵۰ درصد کارمزد کمتری پرداخت می‌کنند.

علت رشد شدید بایننس کوین

تحلیلگران علت رشد شدید بایننس کوین در شش ماه اخیر را سه چیز می‌دانند:

۱ – پایداری و ثبات موجود در صرافی بایننس
۲- اخبار مربوط به راه‌اندازی بلاک چین مستقل و صرافی غیرمتمرکز توسط بایننس
۳- فقط با بایننس کوین امکان شرکت در ICO‌های بایننس وجود دارد

حدود یک سال پیش در سال ۲۰۱۸، شایعات راه‌اندازی بلاک چین توسط بایننس آغاز شد. این شایعات چند ماه بعد رنگ حقیقت به خود گرفت و این صرافی رسما آن را تایید کرد.

در تاریخ ۲۰ فوریه ۲۰۱۹ (۱ اسفند) شبکه آزمایشی بلاک چین بایننس راه‌اندازی شد و به نظر می‌رسد که فاصله زیادی با راه‌اندازی شبکه اصلی نداشته باشیم.

برنامه ICOهای بایننس یا به اصطلاح لانچ‌پد (LaunchPad) هم تاثیر خیلی زیادی در رشد توکن این شرکت یعنی بایننس کوین داشت. سرمایه‌گذاری در برنامه پیش فروش‌های توکن بایننس فقط با BNB امکان‌پذیر است که باعث افزایش تقاضا در آن می‌شود.