اختصاص شش هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌­قیمت پنج‌ساله به مناطق سیل­‌زده توسط بانک آینده

اختصاص شش هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌­قیمت پنج‌ساله به مناطق سیل­‌زده توسط بانک آینده
خلاصه اخبار

بانک آینده، ۶ (شش)هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه برای اعطای تسهیلات در مناطق سیل­‌زده، در قالب بسته اعتباری خدمت، تخصیص داد.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین، بانک آینده، به ­منظور تحقق بخشی از مسئولیت‌­های اجتماعی خود و در راستای جبران بخشی از آلام خسارت‌­های مادی وارده به سیل‌زدگان در 6 استان لرستان، گلستان، خوزستان، ایلام، فارس و کهگیلویه و بویر احمد، اعطای تسهیلات ارزان‌­قیمت با شرایط ویژه در قالب «بسته اعتباری خدمت»، در نظر گرفته است.

این بسته اعتباری خدمت 6 (شش)هزار میلیارد ریالی برای تأمین مالی آسیب­‌دیدگان از سیل فروردین‌­ماه سال 1398، بابت تعمیر و بازسازی منازل مسکونی یا محل کار و خرید وسایل و ملزومات زندگی اختصاص داده شده است.

سقف این تسهیلات برای انجام تعمیرات و بازسازی 500 (پانصد) میلیون ریال و برای خرید ملزومات زندگی حداکثر 300 (سی­صد) میلیون ریال، با نرخ سود 12 (دوازده) درصد و با 12 ماه دوره تنفس است و بازپرداخت آن در اقساط 48 ماهه و جمعاٌ 5 سال، پیش‌بینی شده است.

سقف این تسهیلات، برای هرکدام از استان‌­های لرستان، گلستان و خوزستان، مبلغ 1500 (یک­هزار و پانصد) میلیارد ریال و برای سه استان دیگر نیز، هر کدام، مبلغ 500 (پانصد) میلیارد ریال، تعیین گردیده است.

شایان ذکر است؛ پیش از این نیز، مبلغ 5/12 (دوازده و نیم) میلیارد ریال کمک نقدی، به هم­وطنان سیل­زده، از سوی بانک آینده، اهدا شده و تسهیلات دریافتی توسط خسارت دیدگان از سیل به مدت دو سال تمدید و جرایم دیرکرد آن‌ها نیز بخشوده شده است.

منبع: eghtesadonline.com

برچسب‌ها