اختصاص سالانه ۱ درصد درآمد نفت به صنعت ریلی

اختصاص سالانه ۱ درصد درآمد نفت به صنعت ریلی
خلاصه اخبار

در سال رونق تولید، کمیسیون عمران مجلس از برگزاری این رویداد مهم اقتصادی برای رونق کسب و کار داخل حمایت می کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم شهرام کوسه غراوی با بیان اینکه سمت و سوی نمایشگاه بین المللی امسال باید در راستای جذب سرمایه گذاری در حوزه ریلی باشد، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل ریلی مورد توجه جدی دست اندرکاران قرار گرفته است و برگزاری نمایشگاه های مختلف فرصت مناسبی برای آشنایی سرمایه گذاران از فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه است تا زمینه های رونق تولید و کسب وکار در این بخش فراهم شود.

وی یادآور شد: بدون تردید راه آهن در برگزاری نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی نقش مهمی ایفا می کند و فعالان عرصه صنایع ریلی و فعالان این بخش هر سال می توانند با بسته های سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل ریلی بیشتر آشنا شوند.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی حمایت مجلس از صنایع ریلی، تاکید کرد: مجلس ابزاری جز قانونگذاری دردست ندارد و همواره با تصویب قوانین و مقررات به دنبال تسهیل نجام سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در بخش حمل ونقل ریلی است.

عضو کمیسیون مجلس بیان کرد: در راستای توسعه صنعت ریلی کشور در برنامه ششم توسعه، حمایت ویژه ای از حمل و نقل ریلی شده است که بر اساس آن سالیانه یک درصد از محل درآمدهای نفتی به توسعه زیربناهای حمل ونقل ریلی کشور اختصاص یافته است.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس تصریح کرد: در سال رونق تولید، کمیسیون عمران مجلس از برگزاری این رویداد مهم اقتصادی ( هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی ) برای رونق کسب و کار در حوزه حمل و نقل ریلی حمایت می کنند.

هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته روزهای 19 تا 22 خرداد ماه سال جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و تاکنون بیش از 170 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای روسیه، ترکیه، چین و لتونی برای حضور در این نمایشگاه بین المللی اعلام آمادگی کرده اند. بزرگترین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی کشور با حمایت وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت راه و شهرسازی با همکاری شرکت های عضو انجمن ریلی ایران، شرکت های عضو انجمن صنفی حمل ونقل ریلی، دانشکده فنی و مهندسی راه آهن، شرکت های حمل و نقل ریلی باری و مسافری و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود. برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن ایران و جهان با حضور اساتید داخلی و خارجی، متخصصین و کارشناسان صنعت حمل و نقل ریلی در روز 19 خرداد ماه از مهمترین رویداد، هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته در سال جاری است.