اختصاصی/ طلا روندی مشابه با 2016 دارد

اختصاصی/ طلا روندی مشابه با 2016 دارد
خلاصه اخبار

به باور یک تحلیلگر کالایی تحت تاثیر نرخ بهره کم ،کند شدن رشد اقتصادی و افزایش ریسک رکود جهانی بازار طلا و جواهر سال 2019 به درخشش خود ادامه خواهد داد.

به گزارش سیگنال به نقل از طلا نیوز، مدیر بخش سرمایه گذاری در آبردین استاندارد اینوستمنت گقت که او همچنان چشم انداز قبلی خود در مورد رسیدن طلا به 1350 دلار تا انتهای سال را حفظ کرده است و از طرفی هم سناریوی افزایشی دیگری نیز وجود دارد که بر اساس آن طلا ممکن است به سمت 1400 دلار نیز حرکت کند.

کامنت های وی زمانی منتشر شد که طلا در نزدیک بالاترنی سقف قیمت 9 ماهه مبادله می شد .قیمت طلای نقدی در زمان انتشار این خبر 1326.20 دلار بود .بازار امریکا روز دوشنبه به دلیل روز ملی رئیس جمهوری تعطیل بود.

مکسول گلد زمانهای رشد مناسبی را برای طلا پیش پینی می کند ،زیرا به نظر می رسد برای آینده قابل پیش بینی با توجه به توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ،نرخ بهره واقعی اوج خود (قبلتر )را تجربه کرده است .بر اساس گزارش وزارت خزانه داری ایالات متحده نرخ واقعی از اواسط نوامیر 30 درصد کاهش یافته و در حال حاضر حدود 80 واحد پایه مبادله می شود. currently trading around 80 basis points.

کلد:” نرخ بهره واقعی نسبت به رکودهای قبلی مشاهده شد در سطح متوسطی ادامه می یابد .”..” طلا یکبار دیگر دارای جذابی می شود ،زیرا هزینه فرصت های سرمایه گذاری آن کاهش خواهد یافت .”

این تحلیلگر گفت.”با کاهش نرخ بهره واقعی ،دلار ایالات متحده سوخت کمتر برای رشد بیشتر در طی سال خواهد داشت ، و موجب کاهش تاثیر منفی قیمتی بر فلز زرد خواهد شد . ” ..او اضافه کرد رشد بدهی های دولتی نیز موجب ضعف بلند مدت دلار امریکا می شود.”

،

وی همچنین اشاره کرد که این فقط بازار اوراق قرضه نیست که به دلیل روند افت سود به نظر گران بازاری گران می رسد ،اما رشد ترس های رکود اقتصادی  به این معنی است احتمالا بازارهای سهام در سطوح فعلی بیش از حد واقعی ارزش گذاری( overvalued  ) شده اند .

(overvalued : یک سهام با ارزش بیش از قیمت فعلی است که توسط چشم انداز درآمد آن (به عنوان مثال پیش بینی سود) و یا نسبت قیمت / درآمد خود را (P / E) توجیه نیست.)

Overvaluation : در این نوع ارزش گذاری برآورد ارزش افزوده ممکن است از افزایش تجارت عاطفی (تصمیم گیری غیرواقعی(منطقی )حاصل شود، که به طور مصنوعی قیمت بازار سهام را افزایش می دهد یا تحت تاثیر وخامت اوضاع مالی و عوامل اساسی شرکت ها ایجاد شود. سرمایه گذاران بالقوه در تلاش هستند جلوی پرداخت های پیش از حد برای خرید سهام را بگیرند.)

بسیاری از مردم دروضعیت  تعجب از اینکه بازار افزایشی بازار سهام چه میزان طول خواهد کشید قرار خواهند داشت و آنها برای داشتن محافظ دارایی های خود در زمان تغییر و معکوس شدن روند به دنبال طلا می روند.”…” خطر رکود درآمدی و یا یک رکود اقتصادی کامل در حال وارد کردن تعد داد زیادی از سناریو های پایه است .”

مکسول گلد می گوید که سرمایه گذاران باید آماده خرید طلا در عقب نشینی احتمالی این بازار به زیر سطح 1300 دلاری باشند.

در مورد اینکه در طول سال 2019 چه چیزی انتظار سرمایه گذاران را می کشد ،مکسول گلد می گوید که شباهت هایی را رالی قیمت طلا در 2016 می بیند ،جاییکه قیمت طلا از ابتدای سال تا جولای  26 درصد رشد کرد .در نهایت طلا بازار آن سال را با 8 درصد رشد قیمت تمام کرد.

این تحلیلگر اعتقاد دارد طلا در طول سال حرکت افزایشی داشته باشد ، زیرا مشخص شده است که بانک مرکزی امریکا تمایلی به افزایش نرخ بهره ندارد.در سال 2016 بازارها نسبت به نرخ بهره دیدی تهاجمی داشتند (هاکیش ) اما فدرال رزرو در تمام سال تنها یکبار نرخ بهره را افزایش داد.

گلد :” این دوره طولانی مدتی بود که بازارها شاهد افزایش نرخ بهره نبودند و این واقعا برای طلا سودمند بود .”..” از اکتبر ما روند مشابهی در نرخ بهره مشاهده کرده ایم .”