اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم بهمن ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم بهمن ماه 1398)
خلاصه اخبار

مدیر گروه مشاوران شرکت فاندسترت در مصاحبه با یاهو فایننس گفت قیمت بیت کوین در شش ماه آینده حداقل 200 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.

فشار ماینینگ غیر مجاز بر روی صنعت برق

به گفته مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان، استخراج غیر مجاز ارزهای دیجیتال در این استان عامل افزایش 13 درصدی مصرف برق بوده است. این موضوع در تابستان می‌تواند دردسر ساز باشد.

تام لی : قیمت بیت کوین تا تابستان سال جاری میلادی به 27000 دلار خواهد رسید

مدیر گروه مشاوران شرکت فاندسترت در مصاحبه با یاهو فایننس گفت قیمت بیت کوین در شش ماه آینده حداقل 200 درصد رشد را تجربه خواهد کرد.

تمایل فدرال رزرو به ایجاد ارز دیجیتال ملی امریکا

لیال برینارد از اعضای هیات مدیره فدرال رزرو، در سخنرانی که در سمپوزیوم آینده ارزهای دیجیتال که توسط Stanford Graduate School of Business برگزار شد، اعلام کرد بانک مرکزی امریکا در حال حاضر نسبت به گذشته تمایل بیشتری در ایجاد ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی (CBDC) دارد.

هکرهای کره شمالی بار دیگر در بازار کریپتوکارنسی خبرساز شدند.

 این بار سایت چینالیسیس خبر از طرحی جدید داد. گروه لازاروس کره شمالی در اقدامی عجیب به ایجاد رباتی جهت معاملات واقعای ارزهای دیجیتال پرداختند و از طریق بدافزارهای مختلف به سیستم‌های کاربران رسوخ کرده و کلید خصوصی آنها را سرقت کرده است. جالب اینجاست که سایت راه اندازی شده توسط این گروه، از کاربران می‌خواست که در برابر حملات فیشینگ امنیت سیستم‌های خود را بالا ببرند.

رشد نگهداری (Hodling) ارزهای دیجیتال

واریزی بیت‌کوین از کیف پول‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال به کمترین میزان خود در سه سال گذشته رسیده است. این موضوع نشان می‌دهد دارندگان ارزهای دیجیتال تمایل چندانی به فروش و ترید سرمایه خود ندارند و عمدتا دید بلند مدت دارند.

کرونا گریبانگیر ماینرهای چینی شده است

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور چین، صنعت ماینینگ این کشور با مشکل رو برو شده است. مدیر عامل BTC.top در روز 4م فوریه اعلام کرد که تمامی دستگاه‌های ماینینگ یکی از مزارع ماینینگ این شرکت در حال حاضر متوقف شده‌اند.

کریگ رایت: حقوق خود را پس خواهم گرفت

کریگ رایت مدعی نام ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین به دارندگان و نودهای شبکه‌های بیت‌کوین و بیت‌کوین کش هشدار داده از استفاده از دیتابیس بیت‌کوین دست بردارند و الا وی حقوق خود را از طریق مراجع قانونی پیگریری خواهد کرد. رایت  در وبلاگ شخصی خود عنوان کرد که قصد دارد مالکیت سیستم خود را به دست گیرد و امسال برای حقوق خود خواهد جنگید. وی در حال حاضر در دادگاهی در امریکا متهم به عدم پرداخت سهم شریک تجاری خود، دیو کلیمن است. دادگاه تا 17 آوریل به وی برای بازپرداخت  سرمایه شاکی پرونده یا ارائه مدارک نهایی جهت تبرئه خود مهلت داده است.

بازدهی تاریخی صندوق‌های پوشش ریسک

شاخص یوریکاهج (Eurekahedge) نشان می‌دهد که صندوق‌های پوشش ریسکی که بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بهترین ژانویه تاریخ خود را پشت سر گذاشته‌اند.

مقامات ژاپنی نسبت به گسترش احتمالی ارز دیجیتال ملی چین ابراز نگرانی کردند.

 آکیرا آماری وزیر سابق اقتصاد ژاپن در جلسه‌ای که در این مورد با قانون‌گذاران ژاپنی داشت گفت:

ژاپن باید در زمینه ارز دیجیتال با پشتوانه بانک مرکزی (CBDC) همکاری نزدیکی با امریکا داشته باشد. ما می‌بایست از امریکا بخواهیم این موضوع را در دستور کار جلسه آینده گروه  G7 قرار دهد.

هکرها گسترده ترین حمله تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور انجام دادند

حمید فتاحی، معاون وزیر ارتباطات در این رابطه گفت:

“هکرهای اجاره‌ای، امروز (19 بهمن ماه) گسترده‌ترین حمله تجربه شده در تاریخ ایران را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند. میلیون‌ها مبدا، میلیون‌ها مقصد را هدف گرفته‌اند و با حمله SYN flood با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند. حمله دفع‌شده و دارند به دیوار می‌خورند.”

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.