اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد ماه 1399)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد ماه 1399)
خلاصه اخبار

دیتای سایت Skew نشان می‌دهد حجم مبادلات آتی بیت‌کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال به کمترین میزان خود در سال 2020 رسیده است.

کاهش 90 درصدی هزینه تراکنش‌های شبکه بیت‌کوین

هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین که در بازه زمانی 5 آوریل تا 20 ماه مه، با 1600 درصد افزایش به 6.65 دلار رسیده بود، اکنون بار دیگر به مقدار ماه مه خود و محدوده 0.5 دلار رسیده است.

کاهش حجم مبادلات آتی بیت‌کوین

دیتای سایت Skew نشان می‌دهد حجم مبادلات آتی بیت‌کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال به کمترین میزان خود در سال 2020 رسیده است.

حساب تریدرهای چینی فریز نمی‌شود

در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر بسته شدن حساب بانکی افرادی که به مبادلات ارزهای دیجیتال می‌پردازند، توسط بانک خلق چین منتشر شده بود. به گزارش چاینا تایمز (Chinatimes) بانکهای چین این موضوع را رد کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که افرادی که ارزهای دیجیتال را به صورت قانونی خرید و فروش کرده‌اند مشکلی نخواهند داشت.

افزایش تعداد آدرس‌های فعال شبکه بیت‌کوین

تعداد آدرس‌های فعال بیت‌کوین در تاریخ یازدهم ژوئن به 1,040,244 رسید. این میزان بیشترین آدرسهای فعال در طول 2.5 سال گذشته است. به گزارش بلومبرگ این موضوع می‌تواند باعث رشد قیمت در بازار شود.

همکاری بکت و گلکسی دیجیتال

بکت؛ پلتفرم دارایی‌های دیجیتال بورس بین قاره‌ای (ICE)، با شرکت سرمایه‌گذاری گلکسی دیجیتال قرارداد همکاری امضا کرد. این دو شرکت قرار است در راستای راه‌اندازی سرویسی ترکیبی جهت ارائه خدمات به موسساتی که به دنبال فعالیت در بازار کریپتوکارنسی هستند، همکاری کنند.

صرافی بایننس سه ساله شد

صرافی بایننس که در 14 ژوئن سال 2017، با 50 کارمند کار خود را آغاز کرده بود، در حال حاضر با بیش از 1000 کارمند به بزرگترین صرافی دنیا در مبادلات ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی: ساخت رمز ارز ملی ضرورت دارد

سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره ورود رمزارزها به ایران و کاربردش در کشورمان بیان کرد:

   ” پس از یک برهه زمانی متداول پول کاغذی رواج بسیاری در جهان داشت و امروزه نیز با توجه به بستر فضای مجازی و گستردگی آن در جوامع مختلف ارز دیجیتال نمود زیادی پیدا کرده است، که البته حاکمیت‎ها در تلاش هستند استفاده از این رمزارزها را از یکدیگر مخفی کرده و به معاملات خود را پنهانی انجام دهند. درواقع استفاده از رمزارزها امروزه برای کسانی مورد قبول است که معاملات خود را مخفیانه انجام می‌دهند.”

وی درباره وجود و ورود رمزارزها به کشورمان گفت:

    “برای استفاده از رمزارزها در کشور، ما توانستیم ماینینگ را با شرایطی از قبیل تولید برق ارزی کشور با تبعیت از قیمت صادراتی آزاد کنیم و الان نیز بانک مرکزی در حال بررسی تمام امور اقتصادی و مالی بحث رمزارز در کشور است.”

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد:

    “استفاده و تزریق رمزارز به بازار اقتصاد ایران، باید به صورت هدایت شده و کنترل شده باشد، به همین منظور نیز بانک مرکزی بررسی آن را برعهده گرفته است. ما سعی داریم با طراحی رمزارز ملی چسبندگی به نوع معاملات خود را بدست آوریم، چراکه رمزارز ملی می‌تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند، که البته باید جمع‌بندی اصولی و دقیقی برای ورود رمزارزها به کشور داشته باشیم.”

کانالی در یوتیوب اقدام به کلاهبرداری با استفاده از پلی استیشن 5 کرد

در طول هفته گذشته، کانالی با انتشار ویدیویی مربوط به پلی استیشن 5، اقدام به کلاهبرداری بیت‌کوین از مردم کرد. این کانال از مردم خواسته بود که 0.1 تا 20 بیت‌کوین به آدرس اعلام شده کانال ارسال کنند تا بلافاصله 0.2 تا 40 بیت‌کوین برایشان ارسال شود.

نکته جالب توجه در مورد این کانال این بود که این کانال بیش از 200 هزار دنبال کننده دارد و مهم تر اینکه آدرس مورد استفاده توسط این کانال با 1sony شروع می‌شود. که نشان می‌دهد گرداندگان کانال، یا آنقدر آدرس ساخته‌اند که به این آدرس رسیده‌اند و یا اینکه این آدرس را از فرد دیگری خریداری کرده‌اند.

ادامه درگیری بر سر ریاست شرکت بیت‌مین به ضرر مشتریان تمام شد

میکری ژان بنیان گذار شرکت تولید کننده دستگاه‌های استخراج بیت مین، که کنترل کارخانه شهر شنزن را به دست گرفته است، اجازه خروج دستگاه‌های ماینینگ از کارخانه را نمی‌دهد. از سوی دیگر، مشتریان مدعی شدند که پول دستگاه‌های استخراج را از پیش پرداخت کرده‌اند و این مبالغ به حساب یکی از شرکت‌های تابع بیت مین منتقل شده است.

بدهی امریکا رکورد زد !

داده‌های منتشر شده توسط وزارت خزانه داری آمریکا نشان می‌دهد که بدهی بخش دولتی این کشور برای نخستین بار از رقم ۲۶ تریلیون دلار عبور کرده و به ۲۶ تریلیون و سه میلیارد و ۷۵۱ میلیون و ۵۱۲ هزار دلار رسیده است. برای نخستین بار از زمان پایان جنگ جهانی دوم ممکن است میزان بدهی‌های آمریکا به دو برابر کل حجم تولید ناخالص داخلی این کشور برسد. هم چنین تصمیم بانک مرکزی برای کاهش نرخ بهره باعث افزایش تمایل اشخاص حقیقی و حقوقی به استقراض بیشتر خواهد شد. 

براساس گزارش ماهانه وزارت خزانه داری، کسری بودجه دولت فدرال آمریکا برای هشت ماه اول سال مالی جاری (که از اول اکتبر 2019 شروع شد) به 1.88 تریلیون دلار رسیده است – که بالاتر از هر کسری بودجه سالانه در تاریخ ایالات متحده است.

نظر تحلیلگران بازار

نوریل روبینی، از منتقدین ارزهای دیجیتال معتقد است امنیت در این بازار وجود ندارد. به گفته وی، در صورتی که کارت اعتباری شخصی دزدیده شود، به سادگی می‌توان از طریق مراجع قضایی، دارایی سرقت شده را بازگرداند اما در مورد ارزهای دیجیتال چنین امکانی وجود ندارد.

طبق پیش بینی سی زد، مدیر عامل صرافی بایننس، قیمت بیت کوین در آینده به 100 هزار دلار تا یک میلیون دلار خواهد رسید.

استیو فوربز، مدیر موسسه فوربز بیت‌کوین را دوگانه خواند: امروز مانند استیک لذیذ است و فردا مانند غذای سگ بی ارزش خواهد بود.به گفته فوربز نوسان زیاد ارزهای دیجیتال یکی از ایرادات اصلی این بازار است. همچنین به نظر وی، دولتها اجازه نخواهند داد که بیت‌کوین و ارزهای رمزپایه، ارتودکس اقتصادی آنها را با مشکل مواجه سازد.

سیمون ددیک (Simon Dedic)، از بنیانگذاران شرکت تحلیلی بلاک فایر (Blockfyre) پیش‌بینی کرده است که رالی صعودی بعدی بیت کوین در راه است و در این رالی قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به 150 هزار دلار و قیمت اتریوم به 9000 دلار خواهد رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.