اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت ماه 1399)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم اردیبهشت ماه 1399)
خلاصه اخبار

در هفته‌ای که گذشت، سومین هاوینگ شبکه بیت‌کوین در بلوک 630 هزار اتفاق افتاد. از این پس پاداش استخراج هر بلوک در شبکه به 6.25 بیت کوین کاهش می‌یابد.

سومین هاوینگ بیت کوین رقم خورد

در هفته‌ای که گذشت، سومین هاوینگ شبکه بیت‌کوین در بلوک 630 هزار اتفاق افتاد. از این پس پاداش استخراج هر بلوک در شبکه به 6.25 بیت کوین کاهش می‌یابد.

افزایش تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتال

  صرافی بایننس اعلام کرد تعداد افرادی که در حال ثبت نام جدید هستند به شدت رو به افزایش است. روند مشابه در زمان حرکت صعودی بیت کوین در سالهای 2017 و 2018 مشاهده شده بود. آمارهای سایت گلس نود نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌هایی که کمتر از یک بیت‌کوین نگهداری می‌کنند از هاوینگ دوم در سال 2016، تا به امروز حدود 100 درصد افزایش داشته است.!

جی پی مورگان چیس، بزرگترین بانک امریکا بر پایه دارایی، در حال امضای قوانین جدیدی درباره بیت‌کوین است

 بانک جی پی مورگان چیس در حال حاضر به صرافی‌های کوین بیس و جمینای برای ارزهای دیجیتال خدمات بانکی ارائه می‌دهد. این بانک به مشتریان امریکایی صرافی‌های  کوین بیس و جمینای امکان انتقال و برداشت داده‌های پایاپای را خواهد داد.

به نظر می‌رسد دوره مخالفت بانکها با ارزهای دیجیتال در حال اتمام است و این موضوع می‌تواند راه را برای ورود مشتریان سازمانی به بازار ارزهای دیجیتال هموار سازد؛ موضوعی که در صورت وقوع، رشد شدید ارزش مارکت را به دنبال خواهد داشت.

هش ریت شبکه بیت کوین پس از هاوینگ ریزش نداشته است

هش ریت شبکه بیت‌کوین کماکان پس از هاوینگ در سطح بالایی قرار دارد و با افتی مشابه با بیت‌کوین کش و بیت‌کوین اس وی پس از هاوینگ مواجه نشد. با وجود نصف شدن پاداش، رقابت در میان ماینرها در بالاترین حد خود قرار دارد.

از شرکت‌های هرمی بلاکچینی فاصله بگیرید!!

رئیس پلیس پیشگیری خراسان رضوی: “فعالیت شرکت‌های هرمی‌ای که به نوعی از خارج کشور هدایت می‌شوند یا آن دسته از شرکت‌های هرمی‌ای که در داخل مجوز از سازمان صنعت، معدن و تجارت ندارند، جرم و ممنوع است.

کاهش فشار فروش بیت‌کوین توسط ماینرها پس از هاوینگ

ویلی وو از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی می‌کند پس از هاوینگ شاهد فشار فروش بیت‌کوین توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال باشیم.

در حال حاضر صرافی‌های ارزهای دیجیتال روزانه 1200 بیت‌کوین به عنوان هزینه مبادلات دریافت می‌کنند. این میزان برای ماینرها پس از هاوینگ به 900 بیت‌کوین رسید. به این معنا که دیگر ماینرها فروشنده‌های اصلی بازار نیستند و جای خود را به صرافی‌ها داده‌اند.

ورود میلیاردر معروف به بازار ارزهای دیجیتال

پائول تئودور جونز بنیانگذار صندوق پوشش ریسک تئودور، بیت‌کوین را به سبد دارایی خود اضافه کرده است. وی در پیامی خطاب به مشتریان خود، بیت‌کوین را با نقش طلا در دهه 1970 مقایسه کرد. به گفته وی، بیت‌کوین سریعترین اسب مسابقه است و این موضوع او را بر آن داشته است تا این ارز دیجیتال را به سبد خود اضافه کند.

آرتور هیس مدیرعامل  بیتمکس، دومین صرافی بزرگ ارز دیجیتالی جهان، معتقد است ورود جونز به بازار کریپتوکارنسی باعث ورود سایر سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد

تورم سنگین و استقبال مردم ونزوئلا از ارزهای دیجیتال!

از ابتدای ماه ژوئن، بیش از 20 هزار فروشگاه و موسسه در ونزوئلا ارزهای دیجیتال را در مبادلات خود خواهند پذیرفت.

استان شین جیانگ چین با 35.76 درصد، بیش از یک سوم هش ریت شبکه را در اختیار دارد

محققین دانشگاه کمبریج بریتانیا اخیرا پلتفرمی را راه اندازی کرده‌اند که در آن میزان بیت‌کوین ماین شده را با تفکیک مرزبندی‌های جغرافیایی مشخص می‌کند. چین با 65 درصد، عمده هش ریت شبکه را از آن خود کرده است و امریکا با 7.24 درصد در جایگاه دوم قرار دارد. ایران نیز با 3.82 درصد جایگاه ششم را به خود اختصاص داده است.

پلن بی: دنیا فضای تاریکی را تجربه خواهد کرد

پلن بی در پادکستی به توضیح قیمت پیشنهادی مدل خود پرداخت. به گفته وی در صورتی که پیش بینی وی محقق شود، دنیا در سالهای آینده به جای تاریکی تبدیل خواهد شد: جنگ، بحران مالی، رقابت بر سر داشتن بیت‌کوین، کشورهایی که بیت‌کوین دارند و آنهایی که ندارند…

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.