اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم فروردین ماه 1399)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم فروردین ماه 1399)
خلاصه اخبار

پلتفرم مبادلاتی کوین بیس اعلام کرده است که علیرغم ریزش‌های اخیر صورت گرفته در قیمت بیت‌کوین شاهد افزایش تعداد کاربران برای خرید و فروش از طریق بیت کوین در پلتفرم Coinbase بوده ایم.

دیجیتال فارمز یکی از مزارع بزرگ استخراج امریکا به حالت تعلیق درآمد

اگر چه در روزهای اخیر ویروس کرونا صنایع زیادی را در اقصی نقاط جهان به حالت تعلیق درآورده است، اما تعطیلی موقت دیجیتال فارمز علت دیگری داشته است. ریزش اخیر صورت گرفته در قیمت بیت‌کوین باعث شده است که استخراج ارزهای دیجیتال در بعضی از کشورهای دنیا با زیان همراه باشد. این موضوع عامل تعطیلی دیجیتال فارمز و برخی از مزارع ماینینگ دیگر در هفته های اخیر بوده است. هفته گذشته، هش ریت شبکه بلاکچین بیت‌کوین دومین سقوط تاریخی خود را تجربه کرد.

افزایش مبادلات بیت‌کوین توسط خرده فروشان

استفاده از بیت‌کوین برای خرید و فروش خرده فروشان در روزهای اخیر افزایش یافته است. پلتفرم مبادلاتی کوین بیس اعلام کرده است که علیرغم ریزش‌های اخیر صورت گرفته در قیمت بیت‌کوین شاهد افزایش تعداد کاربران برای خرید و فروش از طریق بیت کوین در پلتفرم کوین بیس بوده ایم.

رشد سرمایه‌گذاری بلاکچین در چین

گزارش‌های شرکت امریکایی CB Insights نشان می‌دهد که استارتاپ‌های چینی در حال افزایش سرمایه‌گذاری بر روی فناوری بلاکچین هستند. به نظر می‌رسد چینی‌ها در حال پیشی گرفتن از امریکا در این تکنولوژی هستند. این در حالی است که در سال 2015 سهم امریکا در این حوزه 51 درصد بوده و چین تنها 2 درصد در ارتقاء پروژه های بلاکچینی نقش داشته است.

افزایش احتمالی تقاضا برای بیت‌کوین در آینده بحران کرونا

پس از انتشار مقاله‌ای توسط سایت بلومبرگ در مورد وضعیت فعلی طلا (مشکلات کاهش تولید، حمل و نقل و افزایش تقاضا برای حفظ سرمایه در بازار ریزشی فعلی)، مکس کایزر در برنامه‌ای خبری گفت:

“در بحران کرونا طلا برای پولداران و بیت‌کوین برای فقرا نقش دستمال توالت را خواهد داشت”

کایزر معتقد است بحران کرونا باعث خواهد شد طلا نقش دستمال توالت را خواهد داشت و سرمایه گذاران در آینده‌ای نه چندان دور به ذخیره آن خواهند پرداخت.

همچنین وی در تحلیل خود گفته است که سرمایه‌گذاران خرد که مشکل خرید و نگهداری طلا را خواهند داشت، به بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال روی خواهند آورد.

همکاری بایننس و کوین مارکت کپ

کوین مارکت کپ و بایننس ادغام می‌شوند.  این موضوع، بزرگترین همکاری در تاریخ ارزهای دیجیتال خواهد بود.

هشدار مقامات قیلیپین از به راه افتادن طرح پانزی با ابعاد کلان

 کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین هشدار داد که طرحی پانزی به راه افتاده است که سرمایه‌گذاران فیلیپین، استرالیا و اروپا را هدف گرفته است. در این طرح مدعی هستند که از رباتهایی برای ترید در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند که نرخ موفقیتی بین 88 – 95 درصد را دارند. همچنین در تبلیغات این طرح پانزی گفته می‌شود  که تنها با سرمایه گذاری 250 دلاری، می‌توانید 300 دلار در روز و 9000 دلار در ماه سود دریافت کنید؛ سوء استفاده از حرص و طمع سرمایه‌گذاران برای کلاهبرداری!

کوریلیشن بیت‌کوین و بازار سهام امریکا

بر اساس مطالعات گروه تحقیقاتی بایننس، بیت کوین و بازار سهام امریکا در سه ماهه اول سال 2020 کوریلیشن 0.57 داشته است. اما خبر خوش برای سرمایه‌گذاران اینکه این کوریلیشن ادامه دار نخواهد بود و در میان مدت و بلند مدت بازار ارزهای دجیتال رویکردی متفاوت را تجربه خواهد کرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.