اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته اول اردیبهشت ماه 1399)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته اول اردیبهشت ماه 1399)
خلاصه اخبار

روز چهارشنبه 14 آوریل، صندوق بین المللی پول (IMF) پیش بینی کرد که رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی 3 درصد کاهش می‌یابد.

چشم انداز اقتصادی 2020 از منظر صندوق بین المللی پول

روز چهارشنبه 14 آوریل، صندوق بین المللی پول (IMF) در گزارش “چشم انداز اقتصادی 2020” پیش بینی کرده که رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی 3 درصد کاهش می‌یابد و رشد اقتصادی پیش بینی شده نسبت به قبل از همه گیر شناخته شدن کرونا، 6.3 درصد کاهش یافته است. به گفته این نهاد، رکود ناشی از بحران کووید-19 از زمان رکود بزرگ در دهه 1930 بی سابقه است و این بیماری همه گیر، دنیا را دچار بحرانی بی شباهت به هر بحران دیگر کرده است. طبق نظر گیتا گوپینات، اقتصاددان ارشد صندوق بین‌المللی پول، در بهترین سناریو، جهان در طول دو سال پیش رو  ۹ هزار میلیارد دلار به دلیل کاهش تولید از دست خواهد داد. صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود گفته: “به احتمال زیاد اقتصاد جهان امسال شاهد بدترین رکود خود از زمان رکود بزرگ خواهد بود؛ بدتر از آنچه در زمان بحران اقتصادی یک دهه گذشته رخ داد.

معاملات آپشن در اپلیکیشن موبایل صرافی بایننس

صرافی بایننس از 13 آوریل امکان انجام معاملات آپشن را در اپلیکیشن موبایل خود فراهم کرده است.

افزایش استقبال مردم از سیستم‌های پرداختی رمزارزی

سیستم پرداختی رمزارزی ویرکس (Wirex) اعلام کرده است که تعداد کاربرانش از مرز 3 میلیون گذشته است. پاول متویو، مدیر عامل این شرکت، بحران ویروس کرونا را عامل مهمی در استقبال کاربران از سیستم‌های پرداختی مشابه ویرکس عنوان کرده است.

کاهش ذخیره بیت‌کوین صرافی بیتفینکس

صرافی ارز دیجیتالی بیتفینکس، ذخیره بیت‌کوین خود را در یک ماه گذشته، 33 درصد کاهش داد.

بسته حمایتی بیت مین به مشتریان

شرکت سازنده دستگاه‌های ماینینگ ایسیک، بیت مین (Bitmain) اعلام کرده است که به آن دسته از مشتریان خود که پیش از کاهش قیمتها اقدام به خرید دستگاه‌های AntMiner S17+ and T17+ کرده‌اند، کوپن‌هایی جهت جبران خسارت این افراد ارائه خواهد کرد. این کوپن‌ها پول نقد نخواهد بود و به صورت بن خرید ارائه خواهد شد.

گسترش فناوری بلاکچین در چین

با شیوع ویروس کرونا، کشور چین روند توسعه فناوریهای بلاکچینی خود را تسریع بخشیده است. پلتفرم ملی بلاکچینی چین در تاریخ 6 اردیبهشت راه اندازی خواهد شد.

دیدگاه مثبت مقامات کره جنوبی نسبت به فناوری بلاکچین

 مقامات کره جنوبی بازار موجود در فناوری بلاکچین در دنیا را ” فرصتی طلایی” خواندند و اعلام کردند که به دنبال توسعه این تکنولوژی در کره خواهند بود.

سی زد از افزایش حجم مبادلات ارزهای دیجیتال در ماه اخیر خبر داد

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس: “علیرغم کاهش قیمت بیت‌کوین، حجم مبادلات بیت‌کوین در صرافی‌های مطرح ارزهای دیجیتال 3 تا 5 برابر افزایش یافته است.”

توقف فعالیت برخی از استخرهای بزرگ ماینینگ ارزهای دیجیتال

افزایش سختی شبکه و کاهش قیمت بیت‌کوین، هزینه انرژی مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال را افزایش داده است. این موضوع باعث شده تا برخی از استخرهای بزرگ دنیا فعالیت خود را متوقف کنند. از طرف دیگر کاهش هزینه نفت در دنیا برخی از تولیدکنندگان نفت و گاز در دنیا به استخراج ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. ادامه این روند در آینده می‌تواند چین را از تسلط خود بر استخراج ارزهای دیجیتال خارج کند.

افزایش رقابت در ساخت دستگاههای استخراج

میکرو بی تی (MicroBT) سازنده دستگاه‌های واتس ماینر، که رقیبی جدی برای شرکت بیت مین محسوب می‌شود، به زودی سه دستگاه‌ واتس‌ماینر ام‌۳۰ اس پلاس (WhatsMiner M30S+)، ام‌۳۰ اس پلاس پلاس (M30S++) و ام‌۳۱ اس پلاس (M31S+) را روانه بازار خواهد کرد.

کاهش فعالیت فعالین اینترنتی ارزهای دیجیتال در دو سال گذشته

در زمان اوج قیمت بیت‌کوین در انتهای سال 2017 و اوایل سال 2018، فعالیت‌های توییتری و تلگرامی در حوزه ارزهای دیجیتال کاهش شدیدی داشته است. از آن تاریخ تا کنون، حجم توییت‌های روزانه بیت‌کوین 66 درصد کاهش یافته است. بسیاری از کانالهای معروف تلگرامی ارزهای دیجیتال نیز بیش از 50 درصد کاربران خود را از آن تاریخ از دست داده‌اند.

حمله هکرها به یک پروتکل DeFi

هکرها با حمله به پروتکل LendfMe پلتفرم dForce، توانستند 25 میلیون دلار را از این سیستم مالی غیرمتمرکز به سرقت ببرند. این رویداد بزرگترین هک در تاریخ DeFi محسوب می‌شود. اما چند روز بعد، پس از شناسایی آی پی هکر این پروژه، وی مبلغ دزیده شده را بازگرداند.

تاثیر مثبت قانون گذاری بر قیمت ارزهای دیجیتال

بانک تسویه حسابهای بین المللی (BIS)، در مقاله‌ای به تاثیر شفافیت قانون‌گذاری در کشورها بر قیمت ارزهای دیجیتال پرداخته است: بر خلاف دیدگاه عموم، با افزایش قانون‌گذاری و شفافیت، قیمتها در بازار افزایش می‌یابند.

تاسیس اولین صندوق سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ

اولین صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ راه اندازی شد. این صندوق به موسسات سرمایه‌گذاری این امکان را می‌دهد تا از طریق ساختاری سنتی به بیت کوین دسترسی داشته باشند.

بسته حمایتی کمکی جدید برای مقابله با آثار کرونا در راه است

یک ماه پس از تصویب بسته‌ی مشوق مالی دو هزار میلیارد دلاری، مجلس سنای آمریکا به اتفاق آرا بسته حمایتی ۴۸۴ میلیارد دلاری برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا  و کمک به بیمارستا‌ن‌های کشور را تصویب کرد. پیش از این ۳۵۰ میلیارد دلار به مشاغل کوچک اختصاص داده شده بود اما انتقادهایی در خصوص نحوه تخصیص آن مطرح شده بود.

دیدگاه‌ متفاوت تحلیلگران نسبت به آینده بازار ارزهای دیجیتال

کامرون وینکلووس، مالک صرافی جیمینای: بیت‌کوین‌های خود را ذخیره کنید. بحران کرونا، نقطه عطفی برای جهش قیمت بیت‌کوین خواهد بود.

پیتر شف: در بحران پیش رو قیمت طلا سر به فلک خواهد کشید اما بیت کوین سقوط خواهد کرد.

جان مک‌آفی، بنیان‌گذار اولین آنتی ویروس تجاری و از طرفداران سابق ارزهای دیجیتال در  مصاحبه‌ای در مورد بحران کرونا گفت:

“نمی‌دانم چه خواهد شد، هیچ کس نمی‌داند…. اما این را می‌توانم به شما بگویم: ارزهای دنیا بی ارزش خواهند شد…. معلوم نیست آینده ارزهای دیجیتال چه خواهد شد، هیچ کس نمی‌داند. پس تا می‌توانید مواد غذایی تهیه کنید تا بتوانید چند سالی زنده بمانید.”

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس معتقد است برخی از شهروندان امریکایی، با کمک هزینه های دریافتی خود، بیت‌کوین خریداری می‌کنند. بر اساس دیتای منتشر شده توسط آرمسترانگ در توییتر، تعداد معاملات 1200 دلاری (دقیقا برابر با مبلغ بسته حمایتی) در روزهای اخیر افزایش یافته است.

پلن بی، تحلیلگر مطرح بازار ارزهای دیجیتال در توییتر نوشت: “چاپ پول توسط بانکهای مرکزی دنیا رشد قیمت ارزهای دیجیتال را به همراه خواهد داشت.”

مکس کایزر، از تحلیلگران مطرح ارزهای دیجیتال، علت همبستگی قیمت بیت‌کوین و بازار جهانی را انتقال غیر قانونی ثروت از شرکت‌ها و کارمندان به بانک‌ها و دولت‌ها دانست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.