اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم آبان ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم آبان ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب با سیگنال همراه شوید تا مهم ترین اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال را در هفته چهارم آبان ماه 1398 مورد بررسی قرار دهیم.

شایعه حمله به صرافی بایننس در چین رد شد

هفته گذشته اخباری مبتنی بر حمله نیروهای پلیس به دفتر شانگهای صرافی بایننس پخش شد که امروز این اخبار توسط مسئولان بایننس رد شد. بایننس از بزرگترین صرافی‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال است و حجم معاملات آن در طول 24 ساعت گذشته بیش از یک میلیارد دلار گزارش شده است.

صرافی بایننس از لیست 10 صرافی برتر کریپتوکامپر خارج شد

در رتبه‌بندی اخیر صرافی‌های ارزهای دیجیتال شرکت تحقیقاتی کریپتوکامپر، بایننس در جایگاه دوازدهم قرار گرفت. پیش از این نام بایننس در صدر لیست برترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال این موسسه تحقیقاتی قرار داشت. کریپتوکامپر دلیل این تنزل رتبه را هک ماه می سال جاری میلادی عنوان کرده است.

بزرگترین مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال در امریکا تاسیس خواهد شد

شرکت آلمانی نورثرن بیت‌کوین قصد دارد تا با همکاری شرکت آمریکایی وینستون، بزرگترین فارم دنیا را با ظرفیت یک گیگاوات بسازد.

بریتانیا ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی به رسمیت شناخت

قانون‌گذاران بریتانیا در بیانیه‌ای ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناختند. در این بیانیه آمده است که دارایی‌های دیجیتال تمامی ویژگی‌های یک دارایی را دارند و مشخصه‌های نو در حوزه ارزهای دیجیتال این ویژگی را نقض نمی‌کند.

سخت‌گیری لوکال بیت‌کوینز به از دست دادن مشتریان این صرافی ختم شد

صرافی همتا به همتای لوکال بیت‌کوینز که اخیرا قوانین خود را با شدت بیشتری اعمال کرده است، باعث شده تا لوکال کرپتوز مشتریان این صرافی را جذب کند.

همکاری گوگل با گروه بانکداری سیتی گروپ

گوگل اعلام کرده است که طی همکاری با گروه بانکداری سیتی گروپ، خدماتی را جهت تایید حسابهای بانکی در سال آینده ارائه خواهد کرد.

رشد شدید حجم تراکنش‌های تایید نشده بیت‌کوین

ممپول بیت‌کوین در تاریخ 19 نوامبر، بیشترین حجم تراکنش‌های تایید نشده در سال گذشته را داشته است. به ادعای محققین، علت بزرگ بودن غیر معمول اندازه این ممپول بیت کوین، فعالیت صرافی ارز دیجیتال بایننس بوده است.

عیدی مردم ونزوئلا با استفاده از ارز دیجیتال ملی این کشور (پترو) پرداخت خواهد شد

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده است که عیدی امسال مردم ونزوئلا از طریق پترو پرداخت خواهد شد.

دستگاه‌های خود پرداز بیت‌کوین در جهان از مرز 6 هزار واحد عبور کرد

در حال حاضر 6004 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان نصب شده است. لازم به ذکر است که 65 درصد این دستگاه‌ها در امریکاست.

کاندیدای ریاست جمهوری امریکا: بیت‌کوین را قانونی می‌کنم

اندرو ینگ، کاندیدای حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امریکا در نشستی تبلیغاتی، وعده قانونی سازی صنعت ارزهای دیجیتال در امریکا را داد.

تونس ارز دیجیتال ملی خود را عرضه خواهد کرد

بانک مرکزی کشور تونس رسما اعلام کرد که به دنبال انتشار ارز دیجیتال ملی خود خواهد بود. این ارز دیجیتال با پشتوانه کاغذی و بر بستر بلاکچین یونیورسا خواهد بود.

حجم معاملات بکت بار دیگر رکورد زد

روز هجدهم آبان ماه، قراردادهای آتی بکت رکورد زد و به بیش از 15 میلیون دلار رسید.

رئیس سابق بانک مرکزی اروپا: بیت‌کوین ویژگی‌های یک ارز را ندارد

ژان کلود تریشه، رئیس سابق بانک مرکزی اروپا، خرید ارزهای دیجیتال را اقدامی احتکار آمیز خواند و گفت بیت‌کوین ویژگی‌های یک ارز را ندارد.

مشتریان علی بابا می‌توانند بیت‌کوین رایگان دریافت کنند

غول تجارت الکترونیکی دنیا، علی بابا، از این پس با شرکت لولی همکاری خواهد کرد. طبق ادعای لولی، مشتریان علی بابا می‌توانند با خرید از علی بابا ساتوشی رایگان دریافت کنند.

قیمت برق مصرفی ماینرها مشخص شد

طی نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده است، قیمت برق مصرفی دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال مشخص شد؛ 482 تومان برای 8 ماه سرد سال و 1930 تومان برای خرداد تا شهریور.

ماینر غیر مجاز معرفی کنید، جایزه بگیرید

طی مصوبه وزارت نیرو، با اعلام ماینر غیر مجاز، 20 درصد از خسارت دریافتی ناشی از استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال به شهروندانی که مقامات مسئول را مطلع کنند، داده خواهد شد.

تیم دراپر: قیمت بیت‌کوین تا قبل از هاوینگ به 250 هزار دلار خواهد رسید

تیم دراپر، سرمایه‌گذار نام آشنای بازار کریپتوکارنسی در آخرین اظهار نظر خود در مورد قیمت بیت‌کوین گفته است که تا قبل از هاوینگ، قیمت بیت‌کوین به 250 هزار دلار خواهد رسید.

خالق C++ بابت استفاده از این زبان برنامه نویسی در بیت‌کوین ابراز تاسف کرد

دانشمند دانمارکی، بیارنه استراس تروپ، از استفاده از زبان برنامه نویسی C++ در استخراج بیت‌کوین ابراز تاسف کرد و گفت: استخراج این ارز دیجیتال به اندازه برق مصرفی کشور سوییس، انرژی را هدر می‌دهد و توسط مجرمان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

تضمین هزار مگاوات برق برای ماینرها

رئیس سندیکای تولیدکنندگان صنعت برق با حضور در پنل ماینینگ کنفرانس مدیریت دانش اعلام کرد که بدون آنکه به شبکه فشاری وارد شود، هزار مگاوات برق در اختیار استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال قرار خواهد گرفت.

بیت‌کوین تا یک میلیون دلار خواهد رسید؟

بابی لی، بنیان‌گذار شرکت تولیدکننده کیف پول‌های ارزهای دیجیتال بالت، در آخرین اظهار نظر خود در مورد قیمت بیت‌کوین گفته است که قیمت این ارز دیجیتال تا 5 سال آینده به 1 میلیون دلار خواهد رسید.

کنان به دنبال جذب سرمایه در عرضه اولیه

دومین تولیدکننده بزرگ ارزهای دیجیتال دنیا، کنان، به دنبال جذب سرمایه 100 میلیون دلاری از طریق عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار امریکاست.

تام لی: قیمت بیت‌کوین به 25 هزار دلار خواهد رسید

تام لی، بنیان‌گذار شرکت فاندسترت، در اظهار نظر اخیر خود در مورد قیمت بیت‌کوین گفته است که اگر بخواهیم منطقی به قیمت بیت‌کوین نگاه کنیم، می‌بایست به تقاضای موجود در بازار نگاه کنیم. در حال حاضر تعداد کاربرانی که از بیت‌کوین استفاده می‌کنند، 500 هزار نفر است. در صورتی که این تعداد به یک میلیون نفر برسد، قیمت بیت‌کوین به مقدار منطقی 25000 دلار خواهد رسید.

بنیان‌گذار وان کوین به 90 سال حبس محکوم شد

کنستانتین ایگناتوف که از بنیان‌گذاران پروژه کلاهبرداری پانزی وان کوین است، اتهامات خود را پذیرفت. دادگاه وی را به 90 سال حبس محکوم کرده است.

پشتیبانی بایننس از لیر ترکیه

صرافی بایننس از لیر ترکیه جهت خرید و فروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.