اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم مهر ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم مهر ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب با سیگنال همراه شوید تا مهم ترین اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال را در هفته چهارم مهر ماه 1398 مورد بررسی قرار دهیم.

ابراز نگرانی گروه هفت نسبت به استیبل‌کوین‌ها

وزیران هفت کشور صنعتی دنیا موسوم به گروه هفت، اخیرا گزارشی تهیه کرده‌ و در آن به خطرات ارزهای دیجیتال پرداخته‌اند. طبق گزارش این گروه، هیچ پروژه استیبل کوینی نباید تا زمان برآورده شدن الزامات قانونی فعالیت داشته باشد.

ماینرها در مسیر قزاقستان

مجید حسینی نژاد عضو اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با ایسنا از خروج دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال از کشور طی ماه‌های اخیر خبر داد. وی با بیان ویژگی‌های جغرافیایی منحصر به فرد ایران برای استخراج ارز دیجیتال، گفت: علیرغم فشارهای موجود در ایران در رابطه با این صنعت، کشورهای منطقه از جمله قزاقستان در حال جذب سرمایه‌گذاران هستند.

تعداد آدرس‌هایی که بیش از 1000 بیت‌کوین ذخیره کرده‌اند، از 2000 گذشت

آمارها نشان می‌دهد آدرس‌های بیت کوین با سرعتی مشابه با سالهای اولیه در حال رشد است. این در حالی است که کوین تلگراف ماه گذشته گزارش کرده بود که تعداد آدرس‌های بیت کوین که سرمایه‌ای بیش از 100,000 دلار در خود جای داده‌اند، به بالاترین میزان خود رسیده است.

افزایش 61 درصدی قراردادهای آتی بیت‌کوین نسبت به سال گذشته

گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو اعلام کرده است که روزانه چیزی در حدود 4600 قرارداد در پلتفرم معاملات آتی معامله می‌شود. عامل اصلی افزایش تقاضا، ورود موسسات مالی به این قراردادها عنوان شده است.

استفاده از ارزهای دیجیتال در مبادلات خارجی آزاد است

محمد علی دهقان دهنوی، معاون وزیر اقتصاد در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در شبکه‌های پرداخت، گفت:

افراد می‌توانند ارز دیجیتال را برای پرداخت‌های خارج از کشور استفاده کنند اما استفاده از آن در داخل کشور ممنوعیت دارد.

دیکشنری آکسفورد واژه ساتوشی را به دایره لغات خود اضافه می‌کند

وبلاگ رسمی دیکشنری آکسفورد اعلام کرد که کلمه ساتوشی را در سری جدید واژه‌های اضافه شده به لغت‌نامه آکسفورد، جای داده است. این دیکشنری سال 2013، کلمه بیت‌کوین را به لغات خود افزود.

انتقال 112 هزار بیت‌کوین تنها با هزینه یک فنجان چای

سایت بیت اینفوچارتس تایید کرد که تراکنشی تنها با 3.89 دلار کارمزد، با مبلغ 112,027.29 بیت کوین از یک کیف پول به حساب Xapo منتقل شده است.

شرکت خودروسازی فورد در حال توسعه فناوری بلاکچین 

شرکت بزرگ خودروسازی فورد قصد دارد از بلاکچین برای استفاده خودکار جهت بهینه سازی مصرف سوخت در گروهی از خودروهای شهر کلن آلمان، استفاده کند. این پروژه در لندن و والنسیای اسپانیا در حال انجام است.

18 میلیون بیت‌کوین استخراج شدند. تنها 3 میلیون دیگر باقیست

جمعه گذشته شاهد استخراج بیت کوین شماره 18 میلیون بودیم. تنها 3 میلیون بیت‌کوین دیگر برای استخراج کنندگان وجود خواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.