اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم مهر ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم مهر ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب با سیگنال همراه شوید تا مهم ترین اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال را در هفته دوم مهر ماه 1398 مورد بررسی قرار دهیم.

حمله به کیف‌پول های رمزارزی تنها با 160 دلار!

تحقیقات نشان می‌دهد هکرها در حال حاضر برای حملات مجازی خود نیاز به وقت، مهارت و هزینه چندانی ندارند. حملات صورت گرفته اخیر به کیف‌پول‌های رمزارزی، عمدتا با خرید یک سرور اختصاصی و تروجان AZORult و جمعا به مبلغ 160 دلار صورت گرفته است که از طریق انجمن‌های جرایم سایبری روسی به راحتی قابل خریداری است.

 فدرال رزرو ناچار است ارز دیجیتال خود را عرضه کند

پاتریک هارکر، رئیس شعبه فیلادلفیای بانک فدرال رزرو آمریکا در کنفرنس فعالان بانکی در سنت لوئیس گفت که در آینده بانک‌های مرکزی کشورهای دنیا از جمله فدرال رزرو، مجبور خواهند شد تا به ارزهای دیجیتال روی آورند. در این رابطه نمایندگان امریکا از فدرال رزرو خواستند از کورس ایجاد ارزهای دیجیتال ملی عقب نماند.

فرنچ هیل، نماینده حزب جمهوری‌خواه و بیل فوستر، نماینده حزب دموکرات در نامه‌ای به رئیس فدرال رزرو نوشتند: بانک مرکزی ایالات متحده، اختیار و نش توسعه ارز دیجیتال ملی را دارد.

وسوسه استفاده از تاسیسات هسته‌ای کماکان گریبانگیر دانشمندان است

پژوهشگری روسی در پی استخراج بیت‌کوین در یکی از تاسیسات فوق محرمانه روسیه، 6,900 دلار جریمه شد.

استفاده از ابرکامپیوترهای مراکز تحقیقاتی و هسته‌ای تازگی ندارد. در سال ۲۰۱۴، یکی از دانشجویان دانشگاه هاروارد، از پردازنده‌های این دانشگاه برای استخراج دوج‌کوین استفاده کرد. در همان سال، محققی در بنیاد ملی علوم امریکا (NSF)  از ابرکامپیوترهای این بنیاد برای استخراج بیت‌کوین استفاده کرد.

اخیرا نیز تعدادی از دانشمندان هسته‌ای اوکراین از تاسیسات هسته‌ای این کشور برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کردند که منجر به لو رفتن مکان مخفی تاسیسات هسته‌ای مورد نظر شده بود.

جان مک کافی: قیمت بیت کوین تا سال 2020 میلادی به یک میلیون دلار میرسد

جان مک کافی، برنامه نویس معروف امریکایی، در مصاحبه‌ای در 8 مهر، از پیش‌بینی قیمت یک میلیون دلار برای بیت‌کوین تا سال 2020 دفاع کرد. وی دلیل افزایش قیمت را محدود بودن تعداد سکه‌ها به 21 میلیون واحد ذکر کرد.

فعالیت استخراج رمزارزها مجاز شناخته شد

حاجی رضا تیموری، مدیر عامل برق استان تهران از قانونی شدن فعالیت استخراج رمزارزها خبر داد و گفت: استخراج کنندگان می‌توانند به ادارات برق مراجعه کنند و به صورت مجاز از شبکه‌های برق استفاده کنند. وی همچنین اعلام کرد تعرفه برق مصرفی با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما محاسبه و دریافت می‌شود.

ارزهای دیجیتال معاف از مالیات خواهند شد

موضوع معاف شدن ارزهای دیجیتال از مالیات بر ارزش افزوده در روز نهم مهرماه در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. این موضوع برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع داده شده است.

مدافعین و مخالفین ارزهای دیجیتال در مورد کارکرد آنها در دور زدن تحریم‌ها اغراق می‌کنند

فرزین فردیس در مصاحبه‌ای با بیان اهمیت موضوع تحریم در کشورمان گفت: ظرفیت استفاده از رمزارزها برای دور زدن تحریم‌ها به اندازه‌ای که مدافعین آن ادعا می‌کنند نیست و ارزهای دیجیتال توانایی دور زدن تحریم‌ها را ندارند. از سوی دیگر، اینکه کسی بگوید ارزهای دیجیتال هیچ کاربردی در دور زدن تحریم‌ها ندارند، صحت ندارد.

ارز دیجیتال ملی فرصتی بزرگ برای مبادلات در شرایط تحریم

رضا تقی‌پور عضو شورای عالی فضای مجازی از پیگیری دولت برای عرضه ارز دیجیتال ملی خبر داد و تاکید کرد: این موضوع می‌تواند در شرایط تحریم، برای افزایش سرعت تبادلات اقتصادی بین ایران و کشورهای منطقه استفاده شود.

ایجاد مزرعه ماینینگ در دانشگاه آزاد ماکو

دانشگاه آزاد ماکو از ایجاد مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال در راستای تامین درآمدهای غیرشهریه‌ای خبر داد.

پیش بینی قیمت 90 هزار دلاری برای بیت کوین توسط یک بانک آلمانی

بانک آلمانی بایرن ال بی، در آخرین تحقیقات خود اعلام کرده است، تاثیرات نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین هنوز مشهود نیست و این موضوع در آینده باعث رشد قیمت بیت‌کوین تا 90 هزار دلار در سال 2020، خواهد شد.

امکان سنجی ذخیره بیت کوین و اتریوم توسط بانک مرکزی ونزوئلا

شرکت دولتی نفت ونزوئلا برای تامین هزینه‌های خود به دنبال انتقال بیت‌کوین و اتریوم به بانک مرکزی ونزوئلا است.  

ایجاد شورایی برای رتبه بندی ارزهای دیجیتال در صرافی های آمریکایی

کوین‌بیس، سرکل، کراکن و صرافی‌های رمزارزی در ایالت متحده به دنبال شورایی برای درجه‌بندی ارزهای دیجیتال می‌باشند.

صرافی بایننس بخشی از جفت ارزهای خود را حذف می‌کند

این صرافی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور بهبود نقدینگی و کارایی بیشتر معاملات برای کاربران، بخشی از جفت ارزها را از لیست خود حذف می‌کند.

دولت ازبکستان تعرفه برق استخراج ارزهای دیجیتال را سه برابر می‌کند

کابینه وزرای ازبکستان با صدور فرمانی اعلام کرد که دستگاه‌های استخراج رمزارزها می‌بایست سه برابر تعرفه فعلی برای برق مصرفی خود پرداخت کنند.

Bitmain از راه‌اندازی پلتفرمی برای اتصال مزارع استخراج ارزهای دیجیتال خبر داد

بیت‌مین، بزرگترین شرکت تولیدکننده سخت‌افزارهای ماینینگ، از راه اندازی پلتفرمی برای اتصال مزارع استخراج ارزهای دیجیتال در سراسر جهان تا ماه آینده خبر داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و “قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال” به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.