اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم دی ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم دی ماه 1398)
خلاصه اخبار

شرکت برگر کینگ اعلام کرد با همکاری کریپتو بایر (Cryptobuyer) ، برای فروش محصولاتش در ونزوئلا ارزهای دیجیتال را خواهد پذیرفت.

مردم ونزوئلا می‌توانند با ارزهای دیجیتال همبرگر سفارش دهند

شرکت برگر کینگ اعلام کرد با همکاری کریپتو بایر (Cryptobuyer) ، برای فروش محصولاتش در ونزوئلا ارزهای دیجیتال را خواهد پذیرفت.

شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا از تلگرام

کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا ادعا کرده است که 1.7 میلیارد دلاری که تلگرام از فروش اولیه توکن‌های خود جذب کرده است، فروش اوراق بهادار ثبت نشده محسوب می‌شود. در حال حاضر تلگرام از افشای اطلاعات در مورد نحوه استفاده از سرمایه جذب شده خودداری می‌کند.

اشتباه عجیب تحلیل‌گران دنیا در مورد قیمت بیت‌کوین در ایران

تفاوت  قیمت رسمی دلار در بانک مرکزی و نرخ آزاد آن باعث اشتباه تحلیل‌گران خارجی شد.  مدیرعامل شرکت آنالیز دیتای مساری (Messari) به دلیل عدم اطلاع نسبت به تفاوت قیمت دلار رسمی و دلار آزاد، به اشتباه در تحلیل‌های خود اعلام کرد که قیمت بیت‌کوین در ایران به 24000 دلار رسیده است.

رشد بی سابقه شاخص UTXO در سال اخیر

شاخص خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) در بیت‌کوین به شدت افزایش یافته است. این شاخص در سال 2019 از 49.6 میلیون به بالاترین میزان خود یعنی 64.5 میلیون رسیده است. این شاخص نشان می‌دهد که بازار صعودی است و در شرایطی که قیمت بیت‌کوین افزایش می‌یابد، مقادیر کوچکتر توجیه پذیری بیشتری برای خرج کردن دارند.

تحلیل‌گر ارشد لندینگ تری: بیت‌کوین یک طرح هرمی است

در سالهای اخیر بیت‌کوین موافقان و مخالفان زیادی داشته است. در روزهای اخیر تندایی کاپفیدز، اقتصاددان ارشد لندینگ تری (Lending Tree) در مورد بیت‌کوین می‌گوید: بیت‌کوین یک طرح هرمی است که شما می‌توانید با ورود افرادی که بعد از شما وارد این بازار شده‌اند پول به دست ‌آورید.

حمایت آنتونیو گوترش از فناوری بلاکچین

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، خواستار توجه جامعه جهانی به فناوری بلاکچین شد.

استیون منوچین :  از پول نقد در فعالیت‌های مجرمانه و پولشویی استفاده نمی‌شود

وزیر خزانه‌داری امریکا در اظهار نظری جنجالی تنها راه پولشویی را ارزهای رمزپایه عنوان کرد. اظهار نظر بحث برانگیز وزیر خزانه‌داری امریکا حواشی زیادی در میان فعالان بازار ارزهای دیجیتال به راه انداخته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.