اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم آذر ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته دوم آذر ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب با سیگنال همراه شوید تا مهم ترین اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال را در هفته دوم آذر ماه 1398 مورد بررسی قرار دهیم.

احتمال ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال در روسیه

بانک مرکزی روسیه از احتمال ممنوعیت مبادله ارزهای دیجیتال در این کشور خبر داد و اعلام کرد در صورت تصویب، از این موضوع حمایت خواهد کرد.

ایده تاسیس مرکز طراحی و توسعه بلاکچین  در کشور

مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، با تأکید بر ارائه راهکارهایی مستقل از ارزهای جهانی مانند دلار و یورو پیشنهاد تأسیس یک مرکز طراحی و توسعه را به دولت ارائه کرده است.

پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال در مجمع صادرکنندگان گاز

محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور در مجمع کشورهای صادرکننده گاز، پیشنهاد استفاده از ارزهای دیجیتال را برای مقابله با تحریم‌های اقتدارگرایانه و سیاست‌های مداخله‌گرانه امریکا ارائه کرد.

صرافی بیترکس عامل جابجایی 9 میلیارد دلاری هفته گذشته بود

چهارشنبه هفته گذشته (13 آذر)، 9 میلیارد دلار بیت‌کوین در کمتر از یک ساعت در شبکه بلاکچین بیت‌کوین انتقال یافت. این حجم از تراکنش‌ها برای اولین بار در تاریخ در طول یک ساعت رخ داده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از شرکت گلاس نود، بیترکس عامل این تراکنش‌ها بوده است.

بانک مرکزی فرانسه از راه‌اندازی پروژه ارز دیجیتال ملی خبر داد

بانک مرکزی فرانسه خبر از آزمایش طرح ارز دیجیتال ملی داد. پیش از این، وزیر اقتصاد فرانسه نیز در نشست وزیران اقتصادی اتحادیه اروپا، پیشنهاد ارائه یوروی دیجیتال را داده بود.

یوروی دیجیتال در راه اتحادیه اروپا

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد در صورتی که تلاش‌های صنعت برای تسریع و ارزان‌تر شدن مبادلات امکان‌پذیر نباشد، عرضه یوروی دیجیتال را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

معافیت مالیاتی ماینرها در قزاقستان

قزاقستان اعلام کرده است که برای استخراج ارزهای دیجیتال، پولی به عنوان مالیات دریافت نمی‌کند.

مدیرعامل بکت، سناتور ایالت جورجیای امریکا شد

کلی لوفلر، مدیرعامل قراردادهای آتی بیت‌کوین تحت پلتفرم بکت، به عنوان سناتور جدید ایالت جرجیا منصوب شد.

60 درصد بیت‌کوین‌های موجود در گردش، از سال 2018 جابجا نشده‌اند

از 18.08 میلیون بیت‌کوین استخراج شده، 11.58 میلیون واحد از سال 2018 جابجا نشده‌اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.