اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم مهر ماه 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته سوم مهر ماه 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب با سیگنال همراه شوید تا مهم ترین اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال را در هفته سوم مهر ماه 1398 مورد بررسی قرار دهیم.

علی‌پی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع خواهد کرد

علی‌پی که از زیرمجموعه‌های علی‌بابا محسوب می‌شود، در تاریخ 18 مهر اعلام کرد تراکنش‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال را مسدود می‌کند.

انت‌ماینر دستگاه‌های جدید خود را معرفی کرد

بزرگترین شرکت سازنده دستگاه‌های ماینینگ، دو دستگاه استخراج جدید خود را معرفی کرد. قدرت این دستگاه‌ها تا 73 تراهش بر ثانیه می‌باشد.

ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور جهت استانداردسازی رمزارزها

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور جهت تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد. وی همچنین خاطر نشان کرد: راهبرد هوشمندسازی و تدوین استانداردهای حوزه فناوری‎‌های نوین از دستورکارهای سازمان ملی استاندارد است.

 انتقاد وزیر اقتصاد آلمان از رمزارز لیبرا

اولاف شولتس وزیر اقتصاد آلمان ضمن انتقاد شدید از ارزهای دیجیتال خصوصی نظیر پروژه لیبرا، حمایت خود را از ایده ایجاد ارز دیجیتالی با پشتوانه یورو اعلام کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا: بیت‌کوین جزء اوراق بهادار به حساب نمی‌آید

کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC)، بار دیگر طبق اعلامیه‌ای رسمی اعلام کرد که بیت‌کوین در دسته اوراق بهادار به شمار نمی‌آید. این اعلامیه پس از درخواست ثبت شرکت Cipher TechnologiesBitcoin Fund، طبق قانون 1940 شرکت‌های سرمایه‌گذاری ایالات متحده و یاد کردن از بیت‌کوین به عنوان اوراق بهادار منتشر شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا  ETFهای بیت‌کوین را نپذیرفت

این کمیسیون در بیانیه‌ای در تاریخ 9 اکتبر اعلام کرد که درخواست ETF ارائه شده توسط بیت‌وایز و NYSE Arca مطابق با ملزومات ضروری نیست. این تصمیم کاملا خلاف نظر مدیرارشد بیت‌وایز است که در تاریخ 7 اکتبر نسبت به این موضوع ابراز خوش‌بینی کرده بود.

7 درصد بیت‌کوین در گردش تنها در 8 کیف پول

فردی در توییتر ادعا کرده است که1.2 میلیون بیت‌کوین با ارزش فعلی بیش از 10 میلیارد دلار، تنها در کیف پول 8 صرافی برتر ارزهای دیجیتال نگهداری می‌شود. گروه هیوبی در این میان بیشترین مقدار را در اختیار دارد و صرافی‌های بایننس و بیتمکس در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

یونیسف اولین نهاد سازمان ملل است که ارز دیجیتال را پذیرفته است

آژانس حمایت از کودکان سازمان ملل، یونیسف، به تازگی صندوقی را تاسیس نموده است که می‌تواند کمک‌های مالی را به صورت ارزهای دیجیتال دریافت کند. به این ترتیب، یونیسف، اولین نهاد سازمان ملل است که تراکنش‌های رمزارزها را پذیرفته است.

ادعای یک کارشناس ارزهای دیجیتال: عرضه بیت‌کوین از 21 میلیون واحد تجاوز خواهد کرد

طبق وایت‌پیپر بیت‌کوین حداکثر میزان انتشار این ارز دیجیتال، 21 میلیون واحد است اما اریک وال، کارشناس ارزهای دیجیتال، ادعا می‌کند استفاده از روش‌های مختلف ذخیره کسری در نهایت می‌تواند منجر به عرضه بیش از 21 میلیون واحدی بیت‌کوین شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.