مهم ترین اخبار بازار نفت در هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398

مهم ترین اخبار بازار نفت در هفته منتهی به 25 فروردین ماه 1398
خلاصه اخبار

در هفته ای که گذشت، بازار نفت فراز و فرودهای بسیاری را در سطح بین المللی تجربه نمود.

قیمت نفت این روز ها در سطح بسیار مهمی قرار گرفته و رصد اخبار و تحلیل ها، می تواند مسیر قیمتی آن را  تا حدودی مشخص نماید. در سیگنال به مرور برخی از مهمترین خبر های این هفته خواهیم پرداخت.

پنج راز آشکار شده از غول نفتی سعودی

شرکت ملی نفت عربستان عنوان بزرگ ترین شرکت نفت جهان را یدک می‌کشد. این شرکت بطور متوسط روزانه ۱۳ درصد از نفت عرضه شده در جهان را تولید می‌کند و به غیر از آن در سال‌های اخیر تا حدود ۲ هزار میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است. این ارزش‌گذاری آرامکو را به گران‌ترین شرکت جهان اعم از نفتی و غیرنفتی بدل کرده است.

تولید نفت اوپک پایین ترین رکورد چهار ساله را زد

نظرسنجی پلاتس نشان داد کاهش بیش از حد تولید عربستان سعودی و قطع برق در ونزوئلا باعث شد تولید نفت خام اوپک در مارس ۵۷۰ هزار بشکه در روز نسبت به فوریه کاهش پیدا کند و به ۳۰.۲۳ میلیون بشکه در روز برسد که پایین‌ترین میزان در بیش از چهار سال گذشته به شمار می‌رود.

آتش جنگ لیبی در بازار نفت

صادرات نفت لیبی که جزو 10 صادر کننده اصلی نفت در دنیا است، به دلیل اختلافات داخلی که میان دو گروه قدرتمند، یعنی طرفداران ژنرال حفتر که ارتش ملی لیبی را در شرق این کشور رهبری می کنند و دولت طرابلس که مورد حمایت سازمان ملل است، به شدت کاهش یافته است.

تحلیل رفتار امریکا درباره تمدید معافیت مشتریان نفتی ایران

نتایج نظرسنجی پلاتس از ده‌ها تحلیلگری که سیاست تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران را دنبال می‌کنند، نشان داد احتمالاً دولت ترامپ به چین، هند، کره جنوبی و ترکیه اجازه خواهد داد به واردات نفت و میعانات ایران به مدت شش ماه دیگر ادامه دهند، در حالی که معافیت از تحریم‌ها برای ایتالیا، یونان، ژاپن و تایوان منقضی خواهد شد.

صدور ۲۰ میلیون تن محصول پتروشیمی در سال گذشته

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: پارسال ۲۰ میلیون تن تولیدات صنایع پتروشیمی به ارزش ۱۰ میلیارد و ۶۴۵ میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شد.