اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد 1398)

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد 1398)
خلاصه اخبار

در این مطلب با سیگنال همراه شوید تا مهم ترین اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد 1398) را مورد بررسی قرار دهیم.

گزارش های منتشرشده در رابطه با رفع فیلتر سایت صرافی های ارز دیجیتال در ایران یکی از مهم ترین رویدادهای هفته چهارم خرداد 1398 بوده است که در ادامه هر کدام را بصورت جداگانه بررسی خواهیم نمود:

رسیدن حجم معاملات بیت کوین در صرافی کوین بیس به بالاترین میزان یک سال گذشته

اخیرا حجم معاملات هفتگی بیت کوین در صرافی آمریکایی کوین بیس در تاریخ 12 می به رقم 263,000 بیت کوین رسید که بالاترین میزان از 4 فوریه سال 2018 تا کنون است. آخرین بار در حدود 7 ماه پیش و در تاریخ 18 نوامبر حجم معاملات هفتگی بیت کوین با رسیدن به عدد 259,000 به این مقدار نزدیک شده بود.

ممنوعیت هر گونه فعالیت مرتبط با صنعت رمز ارزی در هند

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد 1398)

طبق گزارشاتی که هفته پیش منتشر شد، در جدیدترین لایحه مربوط به صنعت رمز ارزی در هند که ” لایحه ممنوعیت رمز ارزها و قانونگذاری رسمی ارزهای دیجیتال در سال 2019″ نام گذاری شده، هر گونه نگهداری و خرید و فروش رمز ارز ممنوع بوده و میتواند تا 10 سال حبس به همراه داشته باشد. طبق این لایحه هر گونه نگهداری و مالکیت رمزارزها شامل مجازات غیر قابل تخفیف خواهد بود.

احتمال افزایش تعرفه برق برای ماینرها در ایران

هفته گذشته در جلسه هیات دولت موضوع تعرفه برق برای استخراج ارز دیجیتال مورد بررسی قرار گرفت و معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از احتمال افزایش نرخ تعرفه برای واحدهایی که ارز دیجیتال استخراج میکنند، در آینده ای نزدیک خبر داد. معاون وزیر نیرو گفت که اگر اقدام موثری در زمینه مصرف برق واحدهای استخراج بیت‌ کوین صورت نگیرد این امر به شدت برای صنعت برق مشکل‌ساز خواهد شد و ممکن است مجبور به اعمال تعرفه برق صادراتی برای استخراج‌کنندگان شویم.

تعطیلی ناگهانی صرافی لهستانی کوین روم و سرقت سرمایه کاربران

صرافی لهستانی کوین روم (Coinroom) در تاریخ 2 آوریل 2019 به طور ناگهانی تعطیل و 15 هزار دلار از حساب مشتریان به سرقت برده شد. تا به امروز سایت این صرافی ارز دیجیتال در سترس نبوده و هیچ راهی برای تماس با بنیانگذاران آن وجود ندارد. بنا به گفته یکی از کاربران زبیگنیف ویِویورا، رئیس این صرافی پس از تعطیلی آن لهستان را ترک کرده و تجارتی در استونی به راه انداخته است.

ممنوع کردن معامله 32 ارز دیجیتال برای آمریکایی ها در صرافی بیترکس

هفته گذشته صرافی ارز دیجیتال بیترکس با انتشار پستی در وبلاگ خود اعلام کرد که کاربران آمریکایی را از خرید و فروش 32 ارز دیجیتال منع خواهد کرد. تاریخ اعمال این محدودیت 21 ژوئن خواهد بود.

احتمال ممنوعیت فعالیت ماینینگ در روسیه

اخبار هفتگی ارزهای دیجیتال (هفته چهارم خرداد 1398)

رئیس کمیته‌ی بازار‌های مالی مجلس دومای روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تاس (TASS) اظهار داشت که ممکن است دولت روسیه تا پایان ماه ژوئن طرح کنترل استخراج رمزارزها را معرفی کند. وی تاکید کرد که با وجود ممنوعیت استخراج رمزارزها در روسیه، در صورتی که از طریق مراکز فروش و مبادلات خارجی بیت‌کوین خریداری شود، همچنان مالکیت این رمزارز امکان پذیر خواهد بود.

امکان استفاده از کارت اعتباری کوین‌ بیس در ۶ کشور اروپا

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس که در ماه آوریل کارت اعتباری ارز دیجیتال ویزا را به صورت انحصاری برای کاربران بریتانیایی عرضه کرده بود به تازگی خدمات کارت اعتباری خود را در 6 کشور اروپایی گسترش داده و به کاربران خود در آن مناطق امکان خرج کردن داراییهای دیجیتال را میدهد. بر اساس گزارش CNBC کارت اعتباری کوین بیس در حال حاضر در اسپانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ایرلند و هلند در دسترس کاربران قرار دارد.

رفع فیلتر صرافیهای ارز دیجیتال ایرانی

مهدی عبادی دبیر انجمن فین‌تک ایران از همکاری این انجمن و دادستانی کل کشور برای رفع فیلتر صرافی‌های ارز دیجیتال خبر داد و گفت که در نتیجه آن تا به امروز دو کسب و کار از فیلترینگ خارج شده است. به گفته دبیر انجمن فین‌تک، معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور عقیده دارد زمانی که برای یک فعالیتی مجوزی وجود ندارد و بانک مرکزی نیز قوانینی را مشخص نکرده، فیلترینگ برای آن کسب و کار به دلیل فقدان مجوز فعالیت غیر منطقی است؛ بر همین اساس نیز فرآیند رفع فیلتر در زمینه ارز دیجیتال صرفا برای کسب و کارهای حوزه صرافی و معاملات ارزهای دیجیتالی در دستور کار قرار گرفته و دستورات لازم به مصادیق مجرمانه اعلام شده است.

ارائه خدمات امانتداری ارز دیجیتال از سوی بزرگ ترین بانک کره جنوبی

به گزارش خبرگزاریهای محلی در 11 ژوئن، کوکمین بانک (KB Kookmin) بزرگترین بانک کره جنوبی از نظر میزان دارایی، در جهت ایجاد روش و راهکاری برای نگهداری ارز دیجیتال با شرکت کره ای اتم‌ریگز لب (Atomrigs Lab)، که یک تیم استاتاپ در این حوزه است همکاری میکند. این حرکت برای کوکمین بانک که تاکنون موضع متفاوتی نسبت به ارزهای دیجیتال داشته و خود را درگیر مسائل مربوط به این حوزه نکرده، نشان‌دهنده یک تغییر بزرگ در خط مشی آن است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.