احتمال کاهش 400 هزار بشکه‌ای تولید نفت اوپک و متحدانش در نشست آتی

احتمال کاهش 400 هزار بشکه‌ای تولید نفت اوپک و متحدانش در نشست آتی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، وزیر نفت عراق گفت احتمالا اوپک و تولیدکنندگان نفت متحد آن تصمیم میگیرند تولید نفت را 400 هزار بشکه دیگر کاهش دهند و کل میزان کاهش تولید را به 1.6 میلیون بشکه در روز برسانند. ثامر الغضبان، وزیر نفت عراق گفت که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش طی […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، وزیر نفت عراق گفت احتمالا اوپک و تولیدکنندگان نفت متحد آن تصمیم میگیرند تولید نفت را 400 هزار بشکه دیگر کاهش دهند و کل میزان کاهش تولید را به 1.6 میلیون بشکه در روز برسانند.

ثامر الغضبان، وزیر نفت عراق گفت که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش طی ائتلافی موسوم به اوپک+ در اجلاس وین کاهش تولید را تشدید میکنند.

 صادرکنندگان نفت اوپک+ مدت سه سال است برای متعادل کردن بازار و حمایت از قیمت نفتف تولید را تعدیل کرده اند. قرارداد فعلی این گروه که طبق آن تولید از ژانویه سال جاری 1.2 میلیون بشکه در روزکاهش یافته است، در پایان ماه مارس منقضی می شود.

غضبان اضافه کرد عراق 100 درصد از این قرارداد پیروی کرده و توافقی که با منطقه نیمه مستقل کردستان برای کاهش تولید بسته شده، کمک می‌کند عراق به قرارداد کاهش تولید پایبند بماند.

 عراق دومین تولیدکننده بزرگ اوپک پس از عربستان است که در نوامبر به طور میانگین 3.5 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده است. به گفته وزارت نفت عراق، تولید نفت این کشور در نوامبر به طور متوسط 4.62 میلیون بشکه در روز بوده است.

 الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت ترجیح می دهد اوپک و متحدانش تا زمانی نزدیک به ماه آوریل برای تصمیم‌گیری در مورد تمدید قرارداد کاهش تولید صبر کنند.

 ولی این اظهار نظر نواک مورد مخالفت اکثر اعضای اوپک قرار گرفت که می خواهند در اجلاس پنجم و ششم دسامبر در وین به یک قرارداد جدید برسند.

غضبان گفت توافق با دولت منطقه ای کردستان، تولید از میادین شمالی عراق را تا 450 هزار بشکه در روز محدود می کند. وی اضافه کرد حدود 250 هزار بشکه در روز تولید این منطقه به دولت مرکزی عراق تحویل داده می شود و 200 هزار بشکه دیگر صرف تسویه بدهی به شرکتهای خارجی خواهد شد.

 وزیر نفت عراق همچنین گفت تولید نفت خام این کشور تحت تاثیر اعتراضات اخیر قرار نگرفته است. اعتراضات عراق از اوایل اکتبر در بغداد و سایر مناطق نفتخیز این کشور در جنوب آغاز شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها