احتمال نرخ بیکاری ۲۰ درصدی در آمریکا به دلیل کرونا

احتمال نرخ بیکاری ۲۰ درصدی در آمریکا به دلیل کرونا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، شبکه خبری سی‌ان‌ان بامداد چهارشنبه به نقل از یک منبع در سنای آمریکا گزارش داد که «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری این کشور در دیدار سه‌شنبه خود (به وقت واشنگتن) با سناتورهای جمهوریخواه این موضوع را مطرح کرده است. منوچین با بیان این مطلب از سناتورهای جمهوریخواه خواسته است […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

شبکه خبری سی‌ان‌ان بامداد چهارشنبه به نقل از یک منبع در سنای آمریکا گزارش داد که «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری این کشور در دیدار سه‌شنبه خود (به وقت واشنگتن) با سناتورهای جمهوریخواه این موضوع را مطرح کرده است.

منوچین با بیان این مطلب از سناتورهای جمهوریخواه خواسته است که از لایحه بسته کمک مالی دولت فدرال برای تحریک اقتصاد آمریکا که به 1 تریلیون دلار می‌رسد، حمایت کنند تا جلوی چنین پیامدی گرفته شود.

وزیر خزانه‌داری آمریکا همچنین در این دیدار گفته است که احتمال دارد پیامدهای همه‌گیری کووید19 برای اقتصاد آمریکا بدتر از بحران اقتصادی سال 2008 باشد.

رهبران جمهوریخواه سنا هفته گذشته بسته پیشنهادی دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا را رد کردند. از آن زمان به بعد، خسارات وارده به شرکت‌هایی که مجبور شده‌اند به دلیل شیوع کرونا فعالیتشان را تعطیل کنند و همچنین ایالت‌های تحت قرنطینه، افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواستار کاهش یا تعلیق مالیات‌های کسر شده از چک حقوقی همه آمریکایی‌ها حداقل تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 است.

اما دموکرات‌ها و کارشناسان مسائل اقتصادی می‌گویند تمرکز بر مالیات حقوق‌بگیران، باعث نادیده گرفته شدن کارگران اخراجی، از کار بیکار شدگان و افرادی می‌شود که به صورت ساعتی حقوق دریافت می‌کنند.

براساس آخرین آمارها، تاکنون بیش از 5 هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده و دست‌کم 100 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.