احتمال افزایش قیمت دلار در بلندمدت

احتمال افزایش قیمت دلار در بلندمدت
خلاصه اخبار

قیمت دلار دیروز یک کانال پایین آمد. در صورتی که هر کانال قیمتی را به ۱۰ پله یکسان تقسیم کنیم، عمده فعالیت نرخ دلار در بازار عصر روز یکشنبه روی پله‌های نهم و دهم صورت گرفت.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، سیاست های جدید ارزی و تزریق عرضه به بازار همچنان در بازار ارز تهران به عنوان سرعت‌گیر قیمت دلار عمل می‌کند. هیجانات ارزی فروکش کرده است. معامله گران با احتیاط بیشتری نسبت به خرید و فروش ارز اقدام می کنند.

برخی از تحلیلگران می گفتند سیاست گذار قصد دارد با پمپاژ اخبار مثبت یا اعلام نرخ توافقی صرافی ها، ذهنیت بازیگران آماتور بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

محدودیت طالبان در بازار هرات

معامله گران در کنار سیاست های تسهیلگرایانه در زمینه معاملات ارزی توسط نهاد بازارساز به کاهش نرخ دلار در بازارهای مرزی اشاره می‌کردند. در هرات قیمت دلار به علت محدودیت های ایجاد شده توسط طالبان در حال عقب نشینی است. یکی از دلایل نزول دلار تهران هم می تواند همین عامل باشد.

فعالان بازار ارز با اشاره رشد نرخ تورم در سال جاری معتقدند که تصمیمات ارزی جدید در شرایط فعلی تنها به عنوان یک مُسکِن عمل خواهد کرد و در بلند مدت دوباره احتمال رشد دلار وجود دارد.

قیمت دلار صداوسیما رونمایی شد

در بازار یک قیمت جدید نیز سوژه شده است؛ قیمتی که صدا و سیما برای دلار اعلام می‌کند. معامله‌گران در کنار آن 6 نرخی که برای دلار وجود دارد به یک نرخ هفتم هم توجه می‌کنند: قیمت دلار صدا و سیما. (اقتصادنیوز)

آخرین اخبار نرخ دلار را در صحه قیمت دلار تجارت‌نیوز بخوانید.