اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه اواسط مرداد برگزار می شود

اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه اواسط مرداد برگزار می شود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، میخاییل بوگدانف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه برای اوایل ماه اوت پیش بینی شده و پس از همایش آستانه در نورسلطان برگزار خواهد شد. مقام روس خاطرنشان کرد که در دوازدهمین نشست آستانه در نورسلطان برای نخستین بار نمایندگان کشورهای لبنان […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، میخاییل بوگدانف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اجلاس سران ایران، روسیه و ترکیه برای اوایل ماه اوت پیش بینی شده و پس از همایش آستانه در نورسلطان برگزار خواهد شد.
مقام روس خاطرنشان کرد که در دوازدهمین نشست آستانه در نورسلطان برای نخستین بار نمایندگان کشورهای لبنان و عراق به عنوان ناظر حضور خواهند داشت.
به گفته وی، اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای بررسی مساله سوریه پس از همایش آستانه در نورسلطان برگزار خواهد شد و ترکیه این بار میزبانی اجلاس سه جانبه را برعهده خواهد داشت.
نماینده پوتین در امور خاورمیانه گفت: نیازی به توافق معینی وجود ندارد که آن را در سطح عالی سیاسی در جریان اجلاس سران کشورهای ضامن آستانه تایید کرد.
بوگدانف خاطرنشان کرد که نشست آستانه روزهای اول و دوم ماه اوت (۱۰ و ۱۱ مرداد) در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد.
وی درخصوص تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نیز گفت که فقط تعیین نام شش نفر برای تکمیل فهرست این کمیته باقی مانده است.