اجرایی شدن بیمه کارگران ساختمانی/ افزایش ۵۲درصدی حق بیمه کارگران ساختمانی

اجرایی شدن بیمه کارگران ساختمانی/ افزایش ۵۲درصدی حق بیمه کارگران ساختمانی
خلاصه اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۵۲درصد حق بیمه کارگران ساختمانی خبر داد و گفت: بیمه کارگران ساختمانی اجرایی شد.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین، محمد شریعتمداری صبح امروز در حاشیه نشست صمیمی با نخبگان مهارت که در مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی و حرفه‌ای کرج برگزار شد، در جمع خبرنگاران در ارتباط با افزایش 52 درصد حق بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: بیمه کارگران ساختمانی با تکلیف دولت انجام شد و این کارگران تا سال‌های قبل دارای هیچ‌گونه پرداختی نبودند به همین دلیل دارای بدهی معوق هستند که باید به‌تدریج نسبت به پرداخت بدهی به دولت اقدام کنند.

اجرایی شدن بیمه کارگران ساختمانی/ افزایش ۵۲درصدی حق بیمه کارگران ساختمانی

وی افزود: تصمیم در این ارتباط در سازمان تأمین اجتماعی گرفته شده و ممکن است در این رابطه تجدیدنظر صورت بگیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اختصاص بخشی از سهام کارخانه‌ها به کارگران همان کارخانه‌ها گفت: این قانون سالها پیش به‌تصویب رسیده و قرار بود تا سقف 33 درصد سهام کارخانه‌ها به کارگران همان کارخانه اختصاص داده شود و این کار در مرکز گسترش مالکیت‌های صنعتی انجام می‌شود که طی این سالها روند تغییر کرد و سهام عدالت جایگزین آن شد.

شریعتمداری ادامه داد: ما اختصاص سهام کارخانه‌ها را به کارگران یک امر ضروری می‌دانیم و آن را در شورای عالی خصوصی‌سازی مطرح کردیم تا با قوانین فعلی کشور اجرا شود.

وی در ارتباط با اینکه سهام کدام کارخانه‌ها به کارگران داده می‌شود، گفت: در حال حاضر سهام کارخانه‌هایی که خصوصی‌سازی می‌شوند مدنظر است.

منبع : eghtesadonline.com