اثر گزارش عالی شرکت بورسی با رشد ۱۰۳۹ درصدی سود در معاملات امروز

خلاصه اخبار

گزارش عالی یک شرکت بورسی از عملکرد نیمه اول سال و اعلام رشد ۱۰۳۹ درصدی سود منجر به خرید امروز سهام آن شد. به گزارش سیگنال، به نقل از بورس پرس، حفاری شمال که دو ماه پیش برای بار در حضور 9 ساله اقدام به افزایش سرمایه 100 درصدی کرد ( از 260.5 به 521 میلیارد […]

گزارش عالی یک شرکت بورسی از عملکرد نیمه اول سال و اعلام رشد ۱۰۳۹ درصدی سود منجر به خرید امروز سهام آن شد.

به گزارش سیگنال، به نقل از بورس پرس، حفاری شمال که دو ماه پیش برای بار در حضور 9 ساله اقدام به افزایش سرمایه 100 درصدی کرد ( از 260.5 به 521 میلیارد تومان) و سه هفته پیش هم از افزایش 670 درصدیسود حاصل از تسعیر دارایی و بدهی های ارزی خبر داده بود با انتشار گزارش عالی عملکرد 6 ماه اول ، امروز با صف خرید بیش از 19.5 میلیون سهمی روبرو شد.

براساس این گزارش، “حفاری” در حالی طی سه ماه اول با زیان 92 ریالی همراه شده بود که اعلام کرد در پایان شهریور قادر به تحقق 932 ریال سود هر سهم شده که نسبت به دوره مشابه قبل نشان از جهش هزار و 39 درصدی دارد.

در این رابطه کارگزاری آبان در تحلیلی اعلام کرد حفاری شمال در سال مالی گذشته با سرمایه 260 میلیاردتومانی به ازای هر سهم 264 ریال سود داشت و در شش ماه نخست سال جاری هم با سرمایه جدید 521 میلیارد تومانی به ازای هر سهم 932 ریال سود محقق کند که سود خالص نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیر 10 برابری را تجربه کرده است.

در این دوره در حالیکه مبلغ درآمدهای عملیاتی  با رشد 45 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به 5.4 هزار میلیارد ریال افزایش یافته، بهای تمام شده تنها 6 درصد افزایش را تجربه کرده که این عامل سبب شده سود ناخالص با رشد 584 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 1.7 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

همچنین حفاری در شش ماهه نخست امسال 5.2 هزار میلیارد ریال سود تسعیر ارز داشته است که این مبلغ 86 درصد سود عملیاتی شرکت در این دوره است.