اتحادیه اروپا ازمایش‌های موشکی کره‌شمالی را محکوم کرد

اتحادیه اروپا ازمایش‌های موشکی کره‌شمالی را محکوم کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آزمایش‌های بامداد شنبه پیونگ‌یانگ واکنش اتحادیه اروپا را به همراه داشت. این اتحادیه با محکوم کردن این آزمایش‌ها، آن را تضعیف کننده تلاش‌های جامعه جهانی برای دستیابی به صلح در شبه جزیره کره دانست. بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی،   پیونگ‌یانگ بامداد شنبه […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم،

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، آزمایش‌های بامداد شنبه پیونگ‌یانگ واکنش اتحادیه اروپا را به همراه داشت.

این اتحادیه با محکوم کردن این آزمایش‌ها، آن را تضعیف کننده تلاش‌های جامعه جهانی برای دستیابی به صلح در شبه جزیره کره دانست.

بر اساس گزارش خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی،   پیونگ‌یانگ بامداد شنبه اقدام به پرتاب دو پرتابه ناشناس از ساحل شرقی خود کرده است.

پیشترکره شمالی روز پنجشنبه به همسایه جنوبی خود برای برگزاری رزمایش‌ مشترک با آمریکا و استقرار جنگنده‌های پیشرفته این کشور هشدار داده و تاکید کرده بود که سئول “بهای سنگینی” برای افزایش تنش در شبه جزیره پرداخت خواهد کرد.

کره شمالی روز چهارشنبه هشدار داد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ناظر جدیدترین پرتاب موشکی این کشور شامل موشک‌های بالستیک کوتاه‌برد بوده است؛ این حضور هشداری برای آمریکا و کره جنوبی به‌دلیل برگزاری مانور نظامی مشترک ارزیابی شده است.