ابهام در افزایش هزینه پیامک‌های بانکی

ابهام در افزایش هزینه پیامک‌های بانکی
خلاصه اخبار

دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: این شورا هیچ گونه مصوبه جدیدی مبنی بر افزایش هزینه سالانه ارسال پیامک‌های بانکی نداشته و شبکه بانکی کماکان با ارسال پیامک، اطلاع‌رسانی به مشتریان را طبق روال گذشته انجام می‌دهد.

به گزارش سیگنال به نقل از «دنیای‌اقتصاد» در هفته گذشته برخی بانک‌های کشور با ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام کردند مبلغ ۱۲۰ هزار ریال از حساب آنها برای تامین هزینه ارسال پیامک تراکنش‌های بانکی کسر خواهد شد. این مبلغ در سال گذشته ۱۰۰ هزار ریال بود. به این ترتیب هزینه یاد شده نسبت به سال گذشته ۲۰ هزار ریال افزایش خواهد داشت. اکنون با اعلام علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها که نهادی متشکل از بانک‌های دولتی است، به نظر می‌رسد بانک‌های دولتی تحت نظارت این نهاد از افزایش هزینه پیامک‌های بانکی منع شده‌اند؛

اما تاکنون کانون بانک‌های خصوصی و موسسات اعتباری که نهادی متشکل از بانک‌ها و موسسات پولی خصوصی است، در این مورد اظهار نظر نکرده است. براساس این گزارش، در پیامک‌های ارسالی بانک‌ها در هفته گذشته، تصریح شده بود که نبود موجودی کافی در حساب مشتریان برای تامین هزینه پیامک‌های بانکی به منزله انصراف از دریافت این خدمت است و برای برقراری مجدد آن، مشتریان باید با مراجعه به بانک و پرداخت ۱۲۰ هزار ریال مراحل درخواست این خدمت بانکی را حضورا به انجام برسانند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.