آیا کویر ارزش خرید دارد؟

آیا کویر ارزش خرید دارد؟
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با سرمایه 240 میلیارد تومانی در زمینه تولید انواع شمش فولادی، میلگرد ساده و آجدار و انواع تیر اهن فعال است که کارخانه شرکت در کاشان و دفتر مرکزی شرکت در اصفهان است. مالکیت 100 درصدی سهام شرکت با تعداد […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با سرمایه 240 میلیارد تومانی در زمینه تولید انواع شمش فولادی، میلگرد ساده و آجدار و انواع تیر اهن فعال است که کارخانه شرکت در کاشان و دفتر مرکزی شرکت در اصفهان است. مالکیت 100 درصدی سهام شرکت با تعداد 2 میلیارد و 400 میلیون سهم، در اختیار 5 شخص حقیقی قرار دارد.

نمایی از ترازنامه کویر/نسبت بدهی کم ریسک کویر در بهار 98

مجموع دارایی کویر یک هزار و 521 میلیارد تومان است که 930 میلیارد از کل دارایی شرکت را بدهی و 591 میلیارد آن را حقوق صاحبان سهام تشکیل می‌دهد. به طور کلی 56% از دارایی‌های کویر را بدهی جاری و 4% از آن را بدهی‌های غیر جاری تشکیل می‌دهند. اما نسبت بدهی کل شرکت 61% است که با توجه به نقدینگی بالا و همچنین موجودی مواد و کالای شرکت می‌توان نسبت بدهی را، نسبت معقولانه و منطقی دانست.

رشد 95 درصدی درآمد کویر در سه ماهه اول سال

کویر در دوره سه ماهه منتهی به خرداد 98 با رشد 95 درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل، به 884 میلیارد تومان رسیده است. اما بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی در این دوره رشد 85 درصدی داشته و به 675 میلیارد تومان رسیده است. که این امر موجب شده است سود ناخالص شرکت افزایش یابد. سود ناخالص کویر با رشد 137 درصدی به 209 میلیارد تومان رسیده است. که به دلیل شدت اثر ریالی بر درآمد شرکت حاشیه سود ناخالص کویر رشد چشمگیری داشته است. در پی افزایش درآمد شرکت حاشیه سود کویر نیز افزایش یافته است، به طوری که حاشیه سود ناخالص از 19 % در بهار 97 به 24% در بهار 98 رسیده است.

به این ترتیب سود عملیاتی و سود خالص نیز رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌اند و به ترتیب به 200 میلیارد و 166 میلیارد تومان رسیده‌اند. با توجه به سود خالص 200 میلیارد تومانی کویر در دوره سه ماهه برای هر سهم سود 692 ریالی شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 170 درصدی (معادل افزایش 436 ریالی) داشته است.

گزارش شهریور ماه کویر نشان از سود 154 تومانی برای هر سهم دارد

کویر در دوره شش ماهه منتهی به شهریور 98 درآمد یک هزار و 951 میلیارد تومانی ساخته است. با توجه به حاشیه سود ناخالص 19 درصدی شرکت در بهار 98، انتظار می‌رود برای دوره شش ماهه 98 سود خالص 371 میلیارد تومانی شناسایی نماید.

به این ترتیب انتظار می‌رود برای هر سهم سود 154 تومانی برای هر سهم شناسایی نماید که نسبت به دوره سه ماهه اول سال 85 تومانی داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها