آیا قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟ تحلیلگران می گویند: «دسامبر سخت ترین ماه برای تجارت است»

آیا قیمت طلا افزایش خواهد یافت؟ تحلیلگران می گویند: «دسامبر سخت ترین ماه برای تجارت است»
خلاصه اخبار

بازار طلا به موضع تهاجمی تر فدرال رزرو در جهت انقباض واکنش نشان داد و از روز چهارشنبه حدودا 40 دلار افزایش یافت. اما به گفته تحلیلگران، آنچه در ادامه اتفاق خواهد افتاد می تواند حیاتی باشد. پس از اینکه طلادر این هفته از 1800 دلار در هر اونس عبور کرد، باید دید قیمت طلا […]

بازار طلا به موضع تهاجمی تر فدرال رزرو در جهت انقباض واکنش نشان داد و از روز چهارشنبه حدودا 40 دلار افزایش یافت. اما به گفته تحلیلگران، آنچه در ادامه اتفاق خواهد افتاد می تواند حیاتی باشد.

پس از اینکه طلادر این هفته از 1800 دلار در هر اونس عبور کرد، باید دید قیمت طلا در این سطح چه واکنشی نشان خواهد داد.

 ما شاهد افزایش قیمت طلا بودیم پس از آن که فدرال رزرو اعلام کرد فرآیند tapering را سرعت بخشیده است همچنین برنامه ای برای 3 مرتبه افزایش احتمالی نرخ بهره در سال میلادی آینده خواهیم داشت.

تصمیم اخیر Federal Open Market Committee (FOMC) شرایط را برای طلا دشوار کرده است.  طلا باید منتظر توافق وال استریت باشد تا بداند سیاست های کوتاه مدت چه خواهد بود. اکنون، بازار ممکن است بیشتر به منطقه امن سرمایه گذاری تبدیل شود، و بسیاری از تحلیلگران متقاعد نشده اند که فدرال رزرو می تواند سال آینده سه بار نرخ بهره را افزایش دهد.

اورت میلمن، کارشناس فلزات گرانبها گفت :”در مورد اینکه آیا فدرال رزرو می‌تواند آنچه را که FOMC و پاول (رئیس فدرال رزرو) در این هفته بیان کردند را دنبال کند یا خیر، تردید وجود دارد. به نظر من سه مرتبه افزایش نرخ بهره ممکن است بعید باشد.”

میلمن: “این معمولا بازی فدرال رزرو است که سعی می کند از لفاظی و ارتباطات عمومی برای تأثیرگذاری بر رفتار بازار بدون نیاز به تغییر سیاست پولی استفاده کند. و این همان چیزی است که ممکن است با سه مرتبه افزایش نرخ بهره اتفاق بیفتد.” میلمن گفت: «این وضعیت بسیار ایده عالی برای فدرال رزرو است چرا که با تثبیت انتظارات همه بر روی شرایط سخت برای سال آینده، قیمت طلا را افزایش خواهد داد.”

          “بازارها همچنین محتاطانه عمل می کند زیرا نوع جدید کووید-19 به نام Omicron همچنان در حال گسترش است و ریسک‌های زیادی در سال آینده وجود دارد که فدرال‌رزرو می‌تواند از این سرسختی برای سال آینده تجدید نظر کند. همچنین دلایل بسیار موجهی برای فدرال رزرو وجود دارد که محرک های اقتصادی را حفظ کند یا نرخ‌های بهره را افزایش ندهد.”  میلمن همچنین اضافه کرد که این بخشی از دلایلی است که می توان افزایش نرخ طلا را متصور بود.

به دلیل نوع جدید ویروس کرونا به نام Omicron و نرخ های اقتصادی بالاتر که نشان از بدتر شدن اوضاع اقتصادی دارد، نگرانی فزاینده ای در مورد اینکه بهبود اقتصادی در سال آینده چقدر قوی خواهد بود وجود دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

معاملات سخت ماه دسامبر

دسامبر یکی از سخت ترین ماه ها برای تجارت است و با نوسانات بسیار کم که از هفته آینده شروع می شود، قیمت طلا می تواند در آستانه صعود قرار گیرد.

“یکی از چیزهایی که می تواند باعث حرکت  طلا شود این است که اگر ببینیم که Omicron در حال کاهش است، می تواند باعث حرکت سرمایه گذاران شود و معامله گران ممکن است به فروش طلا متوسل شوند.

میلمن گفت: “من انتظار دارم در هفته آینده با نزدیک شدن به تعطیلات، حجم معاملات بسیار پایین باشد.” طلا می تواند به زیر 1800 دلار سقوط کند فقط به این دلیل که نوسانات حجم پایینی دارد.”

منبع: kitco