آیا قیمت بیت کوین روند صعودی خود را شروع کرده است؟!

آیا قیمت بیت کوین روند صعودی خود را شروع کرده است؟!
خلاصه اخبار

بازار ارزهای دیجیتال نوسانات خود را دوباره آغاز کرده است. طی هفته ها بیت کوین از بازار نزولی عبور کرد و اوایل ماه فوریه توانست حجم خود را به سطح قابل توجهی برساند.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، طی یک روز ارزش بازار کل تمام ارزهای دیجیتال از ۱۱۰ میلیارد دلار به ۱۲۲ میلیارد دلار رسید. حجم معاملات همچنان زیاد است زیرا این بازار پس از مدتی با افزایش قیمت مواجه شده است. طی گزارش لایو کوین واچ (Live Coin Watch) طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۴.۳ میلیارد دلار در صرافی ها معامله شده است و نسبت به ۶ میلیارد دلاری که در اواخر سال ۲۰۱۸ معامله می شد بیشتر است. همین روند ساده در بازار ارزهای دیجیتال باعث شده است تا بسیاری مدعی شوند که ارزهای دیجیتال برای روند صعودی بعدی آماده می شوند.

فایننشال سروایولیسم (Financial Survivalism) یکی از تریدرهای بیت کوین اخیرا خاطر نشان کرد حجم معاملات نسبتا به میزانی که در هفته آخر سال ۲۰۱۷ شاهد بودیم بسیار بیشتر است. در آن زمان بیت کوین ۱۰ هزار دلار بود و آلتکوین ها روز به روز در حال افزایش بودند.

سروایولیسم خاطر نشان کرد که این بازار شاهد چهار هفته پشت هم نمودار با حجم خرید زیاد نبوده است و ایمن امر وی را متقاعد می‌کند که بگوید اگر در هفته های آتی سطح حمایتی بشکند، ارزهای دیجیتال شاهد نوسان ناگهانی و حتی فروش سریع خواهند بود. این معامله کننده که اخیرا پیش بینی قیمت ۲ هزار دلاری بیت کوین را کرده بود، تنها کسی نیست که با وجود نوسان حجم بازار به پیش بینی روند بیت کوین پرداخته است.

متی گرین اسپن (Mati Greenspan) یکی از تریدرهای کریپتو اخیرا طی چندین پست در توییتر توجه ها را به این موضوع جلب کرد که چرا فعالیت زیاد در بازار ارزهای دیجیتال نشانه مثبتی برای این صنعت است. وی در این خصوص توضیح داد هر حرکت بزرگ و معنادار تری اغلب با حجم بیشتری مواجه می شود.

همچنین کریپتو داگ (Crypto Dog) با توجه به این فرایند تفکر بیان کرد اگر چنین حجم معاملاتی دقیق باشد پس واقعا شاهد بازار صعودی قوی خواهیم بود.

آیا روند صعودی بیت کوین شکل گرفته است؟

فیلب فیلب (Filb Filb) اخیرا در توییتر توضیح داد که چرا رسیدن بیت کوین به ۵ هزار دلار در این سال امکان پذیر است. وی خاطر نشان کرد که تعدادی از معیارهای تکنیکالی تب بیت کوین را آغاز کرده اند. فیلب توجه ها را به میانگبن متحرک همگرایی واگرایی ۱۲ ساعته جلب کرد که مثبت و بالای صفر می باشد. این تحلیلگر همچنین به جریان پول چایکین اشاره کرد که فشار خرید کم در بازار بیت کوین را نشان می دهد. جریان پول چایکین میزان فشار فروش و خرید را اندازه گیری می کند.

فیلب همچنین بیان کرد طی چندین روز اخیر بیت کوین سطح مقاومتی ۱۴ ماهه ماکرو را تست کرده است و اگر از این سطح عبور کند ممکن است کاهش بیشتری یابد و سپس دوباره با حمایت و افزایش روبرو شود. در صورت حرکت به بالای این سطح، بیت کوین با افزایش زیادی در حجم معاملات مواجه می شود و می تواند به این معنی باشد که بیت کوین تا ماه می به ۵ هزار دلار می رسد.

برچسب‌ها