آموزش ابتدایی امور بانکی به ۱۵۰ هزار دانش‌آموز از سوی بانک صادرات

آموزش ابتدایی امور بانکی به ۱۵۰ هزار دانش‌آموز از سوی بانک صادرات
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، نظام بانکی و پولی کشور بر اساس وظایف و رسالت‌های اجتماعی خود با توجه به در اختیار داشتن سرمایه‌های کلان سپرده‌گذاران می‌تواند در جهت اهداف بزرگ و اولویت‌های مهم کشور گام بردارد. هدایت صحیح نقدینگی و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های موجود در بین اقشار مختلف جامعه، مجال جولان […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، نظام بانکی و پولی کشور بر اساس وظایف و رسالت‌های اجتماعی خود با توجه به در اختیار داشتن سرمایه‌های کلان سپرده‌گذاران می‌تواند در جهت اهداف بزرگ و اولویت‌های مهم کشور گام بردارد. هدایت صحیح نقدینگی و همچنین بهره‌مندی از توانمندی‌های موجود در بین اقشار مختلف جامعه، مجال جولان تورم را گرفته و موجب رونق اقتصادی کشور می‌شود. در این میان شایسته است تا قشر جوان و به خصوص جامعه بزرگ دانش‌آموزان و فرهیختگان کشور که در آینده مسوولیت‌های کلان کشور را برعهده خواهند گرفت؛ ادبیات بانکی و رفتارها و کنش‌های شبکه بانکی را بشناسند تا قبل از آنکه وارد جامعه شوند، با روش‌های نوین اقتصادی آشنایی داشته باشند. این گزارش حاکی است بانک صادرات ایران در راستای تحقق وظایف اجتماعی خود و اولویت قرار دادن قشر جوان و فرهیخته کشور از چندی قبل، به دانش‌آموزان درس الفبای اقتصاد و بانکی یاد می‌دهد تا آنان از همین سنین با وظایف و مسوولیت‌های بزرگ اجتماعی و اقتصادی خود در زمینه بانکی آشنا شوند. براین اساس، بانک صادرات ایران طرح سپهر دانش را با هدف آشنایی با عملیات بانکداری الکترونیک و همچنین تسهیل کمک‌رسانی به دانش آموزان کم‌بضاعت در مناطق محروم و نیز بهره‌مندی از هزاران جوایز خدمات و طرح‌های مختلف بانکی اجرا کرده است. برهمین اساس بانک صادرات در قالب طرح سپهر دانش که از مهر سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون ادامه دارد ۱۵۰ هزار دانش‌آموز را تحت پوشش قرار داده تا این افراد به‌رغم ممنوعیت قانونی و عدم شمولیت سن افتتاح حساب، با کمک والدین خود حساب بانکی داشته و از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند.

طرح «سپهر دانش» این امکان را فراهم می‌کند تا دانش‌آموزان کارت بانکی در اختیار خود داشته و در هفته تا سقف ۲۰۰هزار تومان تراکنش پولی داشته باشند. همچنین افرادی که می‌خواهند به‌صورت شخصی به هر دانش‌‌آموز کمک‌های پولی و مالی داشته باشند در این طرح حمایت‌های خود را به‌صورت مستقیم در قالب شناسه‌های مشخص به دانش‌آموزان بی‌بضاعت یا کم‌درآمد ارسال می‌کنند‌. در همین زمینه بانک صادرات ایران به هر دانش‌آموزی که با سپرده‌گذاری در طرح سپهر دانش‌آموز مشارکت می‌کند، به مناسبت سال تاسیس این بانک یعنی ۱۳۳۱، مبلغ ۳۱ هزار تومان هدیه می‌دهد. از طرف دیگر، والدین دانش‌آموزان در این طرح باید مبلغ ۶۹ هزار تومان به حساب فرزند خود واریز کنند تا دانش‌آموزان با حداقل ۱۰۰ هزار تومان در این طرح مشارکت داشته باشند. براساس این گزارش یکی دیگر از ویژگی‌های مهم طرح سپهر دانش عضویت سپرده‌گذاران در باشگاه مشتریان بانک صادرات ایران و بهره‌مندی از هزاران جوایز ارزنده آن همچون رایانه، تبلت، دوچرخه و کمک هزینه‌های تحصیلی است. شایان ذکر است که دانش‌آموزان دبیرستانی با توجه به سن می‌توانند در قالب طرح سپهر دانش‌آموز بانک صادرات ایران، وام و تسهیلات بانکی نیز دریافت کنند‌. به این ترتیب دانش‌آموزان، به‌عنوان آینده‌سازان و سرمایه‌های نهفته کشور، می‌توانند در شبکه بزرگ بانکی و اقتصادی کشور سهیم شده و فعالیت اقتصادی روزانه خود را به راحتی انجام دهند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها