آمریکا: از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی متشکریم/انگلیس: خواهان تداوم برجام هستیم

آمریکا: از پیوستن انگلیس به ائتلاف دریایی متشکریم/انگلیس: خواهان تداوم برجام هستیم
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس،  مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس بعد از دیدار در واشنگتن در یک کنفرانس خبری مشترک دیدار کردند. پامپئو در این دیدار رابطه میان انگلیس و آمریکا را «رابطه‌ای خاص» توصیف کرد و از اقدام انگلیس در پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس،  مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس بعد از دیدار در واشنگتن در یک کنفرانس خبری مشترک دیدار کردند.

پامپئو در این دیدار رابطه میان انگلیس و آمریکا را «رابطه‌ای خاص» توصیف کرد و از اقدام انگلیس در پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس استقبال کرد.

راب هم به «ائتلاف» میان آمریکا و انگلیس اشاره کرد. او محافظت از آزادی تردد در تنگه هرمز را یک مسئله مرتبط با امنیت جهانی خواند اما گفت که انگلیس خواستار تداوم توافق هسته‌ای «برجام» است. وزیر امور خارجه انگلیس مدعی شد به دنبال کاستن از تنش‌ها با ایران در آب‌های خلیج فارس است.

او این ادعا را در حالی مطرح کرد که ۱۳ تیرماه سال جاری اعلام شد نیروی دریایی انگلیس کشتی گریس-۱ را که حامل نفت خام ایران به سوریه بوده در منطقه جبل طارق توقیف کرده است. ادعا شد که مقصد این نفتکش پالایشگاه بانیاس در سوریه بوده و به همین دلیل ناقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه بوده است.