آمریکا، روسیه و کوبا را به‌خاطر حمایت از مادورو تحریم می‌کند

آمریکا، روسیه و کوبا را به‌خاطر حمایت از مادورو تحریم می‌کند
خلاصه اخبار

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا می‌گوید واشنگتن در حال کار بر روی برخی تحریم‌های جدید است که کوبا و روسیه را به خاطر حمایت از دولت مادورو هدف قرار می‌دهند.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری فارس، واشنگتن در حال برنامه‌ریزی برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه و کوبا، به‌خاطر حمایت این دو کشور از دولت «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا است.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا به واشنگتن فری‌بیکن گفت در حالی که مادورو همچنان از کناره‌گیری از قدرت خودداری می‌کند، آمریکا هنوز گزینه نظامی را برای ونزوئلا مدنظر دارد.

«الیوت آبرامز» تصریح کرده که دولت مادورو در حال نزدیک شدن به دشمنان سنتی واشنگتن از جمله روسیه، کوبا و حتی ایران است.

علاوه بر گزینه نظامی، به گفته آبرامز واشنگتن در حال کار بر روی برخی تحریم‌های جدید است که کوبا و روسیه را به خاطر حمایت از دولت مادورو هدف قرار می‌دهند.

در حالی که دولت دونالد ترامپ تحریمهای گسترده‌ای را امسال علیه هر دو کشور مزبور اعمال کرده است، آبرامز گفته است که تحریم‌های بیشتری در راه است و واشنگتن طی چند هفته آینده گام‌های بیشتری برخواهد داشت.

واشنگتن از «خوان گوایدو»، رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا حمایت می‌کند. تلاش‌های گوایدو برای همراه کردن نظامیان ونزوئلا با خود طی چند روز گذشته با شکست مواجه شد.

منبع: farsnews.com