آمار ۹۰ درصدی وصول نقدی مطالبات در پایان تیرماه

آمار ۹۰ درصدی وصول نقدی مطالبات در پایان تیرماه
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی افزود: علاوه بر این، عده زیادی از تسهیلات‌گیرندگان چند سال پس از خرید یک ملک با استفاده از تسهیلات بانکی، تصمیم به تبدیل به احسن ملک خود گرفته یا به هر دلیل نسبت به فروش ان اقدام می‌کنند. خوش‌حسابی این افراد و پرداخت به موقع اقساط […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وی افزود: علاوه بر این، عده زیادی از تسهیلات‌گیرندگان چند سال پس از خرید یک ملک با استفاده از تسهیلات بانکی، تصمیم به تبدیل به احسن ملک خود گرفته یا به هر دلیل نسبت به فروش ان اقدام می‌کنند. خوش‌حسابی این افراد و پرداخت به موقع اقساط سبب می‌شود در زمان فروش ملک، چه قصد انتقال مانده تسهیلات روی اپارتمان جدید خود را داشته باشند و چه قصد انتقال مانده تسهیلات به خریدار اپارتمان قبلی را، سبب می‌شود فرایند تعویض وثیقه یا تغییر نام مدیون به سهولت انجام شود. ازادیان با بیان اینکه در کنار این موارد، پرداخت زودتر از موعد اقساط بانکی نیز موجب می‌شود جایزه خوش‌حسابی به فرد تعلق بگیرد که به‌صورت کسر از اقساط یا کاهش سود مانده تسهیلات اعمال می‌شود، اظهار کرد: در عین حال اگر صرفا اقساط در موعد مقرر پرداخت شود نیز از تعلق جرایم دیرکرد به فرد پیشگیری می‌شود؛ به ویژه با توجه به اینکه برابر قانون هر یک روز تاخیر در پرداخت اقساط، جریمه مشخصی به دنبال دارد. وی در پاسخ به اینکه در حال حاضر چند درصد از تسهیلات‌گیرندگان اقساط خود را به موقع پرداخت می‌کنند، توضیح داد: در واقع می‌توان گفت بخش قابل ملاحظه‌ای از مطالبات در موعد مقرر وصول می‌شوند. بررسی امار پایان تیرماه سال جاری، حکایت از سهم حدود ۲۲ درصدی پرونده‌های مطالباتی نسبت به پرونده‌های تسهیلاتی دارد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که حدود ۷۸ درصد از پرونده‌های تسهیلاتی نسبت به پرداخت به موقع مطالبات بانک اقدام می‌کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.