آمار تولید و فروش اسفند و ۱۲ ماهه سال گذشته “فولاد” منتشر شد

آمار تولید و فروش اسفند و ۱۲ ماهه سال گذشته “فولاد” منتشر شد
خلاصه اخبار

فولاد مبارکه با ثبت درآمد ۲۳.۴ هزار میلیارد تومانی در دوره ۱۲ ماهه سال گذشته ،نسبت به دوره مشابه با رشد ۴۸ درصدی همراه شد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس، شرکت فولاد مبارکه که با سرمایه 13 هزار میلیارد تومانی، بزرگترین شرکت فولادی بشمار می آید،گزارش عملکرد اسفند و 12 ماهه سال گذشته را منتشر کرد.

بر این اساس،”فولاد” در دوره 12 ماهه مبلغ 23.4 هزار میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به دوره مشابه سال گذشته با رشد 48 درصدی مواجه شده است.

این شرکت فولادی در اسفند ماه مبلغ فروش 2.62 هزار میلیارد تومان را محقق کرده که افزایش جزئی نسبت به فروش بهمن ماه داشته است. شرکت در بهمن ماه فروش 2.61 و در دی ماه فروش 2 هزار میلیارد تومان داشته است.

مقدار فروش ورق سرد در اسفند ماه نسبت به بهمن با افت 19 درصدی و در مقابل مقدار فروش ورق گرم با افرایش 11 درصدی همراه شده است.فولاد مبارکه در اسفند 121 هزار تن ورق سرد تولید و 107 هزار تن آن را با متوسط نرخ 50427 ریال به ازای هر کیلو فروخته است.

در مقابل 343 هزار تن ورق گرم تولید و 412 هزار تن آن را با متوسط نرخ 41781 ریال به ازای هر کیلو به فروش رسانده است. این در حالی است که نرخ های فروش این دو محصول تغییر قابل توجهی نسبت به نرخ های بهمن ماه نداشته اند. حدود 63 درصد از مبلغ فروش در دوره 12 ماهه سال 97 به فروش محصولات گرم اختصاص داشته است.

برچسب‌ها