آمارهای رسمی از عملکرد شش ماهه سیتا نشان داد؛ سودآوری عظیم در هلدینگ سیمانی شستا

آمارهای رسمی از عملکرد شش ماهه سیتا نشان داد؛ سودآوری عظیم در هلدینگ سیمانی شستا
به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

 به گزارش شستا رسانه، رضا جمارانیان، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین ضمن بررسی عملکرد شش ماهه شرکت متبوع خود به قیمت ناعادلانه سیمان اشاره کرد و توضیح داد: تورم هزینه‌های تولید از اول سال افزایش قابل توجهی یافته و این موضوع باعث شد تا هزینه‌های تولید نیز افزایش یابند.

در این زمینه کمترین رشد هزینه‌های تولید مربوط به بخش حقوق و دستمزد بوده که 35 درصد اعمال شده است. به بیان دیگر هیچ کدام از عوامل هزینه‌های تولید کمتر از 35 درصد رشد نداشتند و این در حالی بود که افزایش قیمت سیمان فقط یک مرحله بود و آن هم 20 درصد اعلام شد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین افزود: در شش ماهه اول سال99، فروش تجمیعی به عدد 3هزار و 592 میلیارد تومان رسید که در این شاخص رشد 59 درصدی نسبت به شش ماهه نخست سال قبل حاصل شده است.

جمارانیان همچنین درباره وضعیت تناژ تولید در سیمان تامین و سهم این شرکت از سبد سیمان کل کشور این‌گونه توضیح داد: با سیاست‌هایی که در اداره سیتا و شرکت‌های تابعه در نظر گرفته شد، تناژ تولید سیمان در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد رشد داشت در نتیجه این امر، سهم هلدینگ از سبد تولید سیمان کل کشور از 30 به 32 درصد ارتقاء یافت.

هلدینگ سیمانی شستا

جمارانیان با اشاره به محدودیت‌های صادراتی در 6 ماه نخست امسال که بیشتر مربوط به شیوع ویروس کووید-19 است درباره افزایش چشم‌گیر آمارهای صادراتی توضیح داد: تناژ صادراتی سیتا در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد افزایش یافت. این رکورد صادراتی در حالی به دست آمد که کل صنعت در همین شاخص با کاهش مواجه بود.

به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین سود ناخالص این شرکت در 6 ماهه نخست امسال یک هزار و 422 میلیارد تومان بود که نشان از رشد 101 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

همچنین حاشیه سود ناخالص 46 درصدی در شش ماهه اول امسال در مقایسه با 40 درصدی مدت مشابه سال 98 و 38 درصدی مدت مشابه سال 97 در شرکت‌های سیمانی محقق شده است.