آمادگی بانک توسعه صادرات برای رونق تولید

آمادگی بانک توسعه صادرات برای رونق تولید
خلاصه اخبار

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در دیدار با هیات‌مدیره کارخانه تولید لوله و ماشین‌سازی ایران، حمایت و کمک به واحدهای تولیدی برای رونق تولید، صادرات، اشتغال‌زایی و کارآفرینی را از افتخارات این بانک (توسعه صادرات ایران) دانست.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بانک توسعه صادرات ایران، علی صالح‌آبادی اعلام کرد: مجموعه کارشناسان و همکاران ما در بانک توسعه صادرات هر کجا به این جمع‌بندی برسند که یک واحد تولیدی توان، ظرفیت و انگیزه دستیابی به اهداف یاد شده را دارد، با عزم جدی و کمال میل با آن واحد همکاری خواهند داشت. وی با تقدیر از عملکرد مدیریت شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران گفت: اشتغال‌زایی برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در وضعیتی که تولید کار آسانی نیست، باعث افتخار است. صالح‌آبادی با اشاره به روند رشد و احیای این واحد صنعتی گفت: بانک توسعه صادرات در آغاز همکاری در جریان شرایط نامساعد شرکت قرار داشت؛ اما پس از بررسی‌های کارشناسی، تصمیم گرفته شد که برای احیا و بازیابی آن، بانک از طریق اعطای تسهیلات سرمایه در گردش وارد عمل شود. براساس این گزارش، در ادامه محمدرضا بابایی مدیرعامل شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران، با بیان اینکه رونق تولید و صادرات این شرکت مرهون حمایت‌های بانک توسعه صادرات است، تصریح کرد: شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران در تمام خاورمیانه در زمینه تولید لوله‌های انحصاری به لحاظ حجم، رقیب ندارد. این مجموعه از تکنولوژی روز دنیا در خط تولید خود بهره می‌گیرد؛ به‌طوری‌که محصولات این واحد تولیدی تمامی استانداردهای اروپایی را داشته و مورد تایید کشورهای صاحب تجربه در این عرصه، از جمله ژاپن است. وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های این شرکت برای توسعه صادرات خود گفت: این توان را داریم که در سال پیش‌رو صادرات خود را افزایش دهیم. خوشبختانه با کمک بانک توسعه صادرات در دو سال گذشته با وجود وضعیت دشوار تولید در کشور، تعدیل نیرو نداشته و حتی ۷۰ نیروی جدید نیز جذب کرده‌ایم. این روابط‌عمومی همچنین در گزارش دیگری، از اعطای تسهیلات بانک توسعه صادرات برای احداث واحدهای پتروشیمی، نیروگاه برق و بیمارستان خبر داد.
محمد حبیبی، رئیس شعبه میرداماد بانک توسعه صادرات گفت: این شعبه تسهیلاتی را برای احداث واحدهای پتروشیمی، نیروگاه سیکل ترکیبی و دو واحد بیمارستانی در تهران پرداخت کرد.وی افزود: این شعبه با پرداخت ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۳۵ میلیون یورو تسهیلات ارزی از محل منابع بانک تامین مالی پروژه ملی پتروشیمی کردستان را برعهده گرفته است. این شرکت همچنین موفق به دریافت ۷۵ میلیون یورو از محل حساب ذخیره ارزی در چارچوب تسهیلات شده است. رئیس شعبه میرداماد بانک توسعه صادرات درخصوص یکی دیگر از مهم‌ترین پروژه‌های تامین مالی شده توسط این شعبه از بدو تاسیس تاکنون گفت: تسهیلاتی به مبلغ ۲۵۰ میلیون یورو توسط شعبه میرداماد برای احداث نیروگاه سیکل‌ترکیبی پره‌سرمپنا به صورت BOT با ظرفیت ۹۶۸ مگاوات برق واقع در شهرستان پره‌سر گیلان با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی و تجهیزات ایرانی (بیش از ۹۳ درصد) پرداخت شده است. حبیبی ادامه داد: طرح مذکور در دوره ساخت برای بیش از ۱۸۰۰ نفر به‌طور مستقیم، ۱۰ هزار نفر به‌طور غیرمستقیم و در دوره بهره‌برداری برای ۲۰۰ نفر به‌طور مستقیم اشتغال‌زایی داشته است. بنابراین گزارش، شعبه میرداماد بابت ایجاد بیمارستان محب حضرت فاطمه(س) با ۲۰۰ تختخواب در منطقه ۶ تهران تسهیلاتی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده که در حال‌حاضر ۱۰۰ نفر در بیمارستان مشغول به‌کار هستند. حبیبی همچنین از پرداخت تسهیلات توسط شعبه میرداماد بابت احداث بیمارستان محب جامع زنان در منطقه ۶ تهران با اشتغالزایی ۱۰۰ نفر به‌طور مستقیم و دائم خبر داد.

منبع: donya-e-eqtesad.com