آماده‌سازی همه خودپردازها برای بارگذاری ایران‌چک‌های جدید

آماده‌سازی همه خودپردازها برای بارگذاری ایران‌چک‌های جدید
خلاصه اخبار

بانک مرکزی اعلام کرد: آن دسته از شعبه‌های بانک‌ها که تاکنون تنظیمات لازم برای بارگذاری ایران‌چک جدید را انجام داده اند، نسبت به تطبیق خودپردازهای خود اقدام کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، در پی انتشار برخی اخبار در مورد عدم امکان بارگذاری ایران‌چک جدید در دستگاه های خودپرداز، روابط عمومی بانک‌مرکزی امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد هم اکنون ایران چک‌های یاد شده، در بسیاری از خودپردازهای بانک‌های کشور در استان‌های مختلف بارگذاری شده است.

فرایند تنظیم و تطبیق «کاسِت» دستگاه های خودپرداز با نوع اسکناس مورد نظر، پیش‌نیاز بارگذاری هر نوع اسکناس و ایران چک جدید است، بنابراین به منظور بارگذاری ایران چک جدید، ضرورت دارد آن دسته از شعب بانک‌ها که تنظیمات مذکور را اعمال نکرده‌اند، نسبت به تطبیق خودپردازهای خود اقدام لازم به عمل آورند.

این فرایند، همواره در مورد تمام انواع جدید اسکناس، از جمله اسکناس‌های ۱۰۰ هزار ریالی و ۵۰ هزار ریالی و نیز نسخه اول ایران چک بانک مرکزی که ابعادی بزرگتر از ایران چک جدید دارند نیز انجام شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.