آغاز پیش فروش دستگاه استخراج انت ماینر مدل اس ۱۷ (Antminer S17)

آغاز پیش فروش دستگاه استخراج انت ماینر مدل اس ۱۷ (Antminer S17)
خلاصه اخبار

شرکت چینی بیت مین که تولیدکننده انواع اسیک‌های استخراج ارزهای دیجیتال است به تازگی اعلام کرد پیش‌فروش سری جدید محصولات خود یعنی اسیک انتماینر اس ۱۷ (Antminer S17) را از ۷ آوریل ۲۰۱۹ (۲۰ فروردین ۹۸) آغاز می‌کند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزنگار، مدیر محصول این شرکت اعلام کرد سری انتماینر اس ۱۷ به خاطر پیشرفت‌های فناوری، از نرخ هش بالاتری نسبت به مدل‌های مشابه برخوردار است.

شرکت بیتمین یکی از ۱۰ شرکت برتر دنیا در تولید تراشه و دومین شرکت در این حوزه در چین است. این شرکت قصد دارد به زودی محصول جدیدی را برای استخراج ارزهای دیجیتال روانه بازار کند. سری اسیک انتماینر اس ۱۷ می‌تواند برای استخراج بیت کوین و نیز بیت کوین کش به کار رود.

سه ASIC در سری مدل انت ماینر اس ۱۷

آغاز پیش فروش دستگاه استخراج انت ماینر مدل اس ۱۷ (Antminer S17)

اصلی‌ترین قابلیت‌های اسیک انتماینر اس ۱۷ نسبت به مدل‌های پیش را باید بهبود مصرف انرژي، نرخ هش بالاتر و نیز سازگاری با مدل اس ۱۵ دانست. این سری جدید شامل سه محصول متمایز است که انتماینر اس ۱۷ پرو (Antminer S17 Pro)، انتماینر اس۱۷ (Antminer S17) و نیز انتماینر تی ۱۷ (Antminer T17)‌ نام دارند. گفتنی است در تولید این اسیک‌ها از تراشه نسل دوم ۷ نانومتری بی‌ام۱۳۹۷ (BM1397) استفاده شده است.

تراشه جدید موجود در سری اس ۱۷ از ۲۸/۶ درصد بهبود در مصرف انرژی، نسبت به اسیک‌های سابق بیتمین که دارای تراشه بی‌ام۱۳۹۱ (BM 1391) بودند برخوردار است.

انت ماینر اس ۱۷ از زبان مدیر محصول بیت مین (Bitmain)

آغاز پیش فروش دستگاه استخراج انت ماینر مدل اس ۱۷ (Antminer S17)

یانگژین (مدیر محصول سری اس ۱۷ بیتمین) متخصص در طراحی مدارهای مجتمع است. او درباره انتماینر اس ۱۷ می‌گوید:

«در مجموع دو شاخص اصلی برای ارزیابی کیفیت یک دستگاه ماینینگ وجود دارد که یکی مصرف انرژی و دیگری نرخ هش است. اصلی‌ترین مزیت‌های انتماینر اس ۱۷ به شرح ریز است:

۱. بهبود عملکرد در مقایسه به نسل پیشین تراشه‌ها و البته بهبود مصرف انرژی که از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲. نرخ هش بالاتر در هر دستگاه. این قابلیت سبب افزایش تراکم نرخ هش به ازای هر دستگاه موجود در محیط می‌شود و در نتیجه، به کاهش هزینه‌های فارم‌های ماینینگ برای مدیریت فضا می‌انجامد.»

آقای یانگژین در ادامه می‌گوید:‌ «هزینه برق برای استخراج بیت کوین در حال حاضر بسیار بالاست و به همین دلیل، افزایش کارایی انرژی سبب کاهش شدید قیمت‌ها و افزایش سود می‌شود. افزون بر این، اسیک انتماینر اس ۱۷ نرخ هش بالاتری نسبت به مصرف انرژی و فضای خود دارد. این امر برای فارم‌های استخراج از اهمیت بالایی برخوردار است.»

آینده تراشه های بهتر پس از انت ماینر اس ۱۷

یانگژین درباره روند شرکت بیتمین برای بهبود تراشه ۷ نانومتری به کار رفته در انتماینر اس۱۷ و بهبود مدل‌های بعدی اسیک این شرکت می‌گوید: «از دیدگاه فنی، هیچ پایانی برای توسعه فناوری وجود ندارد. با این وجود، در کوتاه مدت، موانعی در مسیر توسعه تراشه‌هایی فراتر از تراشه ۷ نانومتری وجود دارد و دلیل آن نیز محدودیت‌های مهندسی است.»

او ادامه می‌دهد:«با کاهش اندازه، چالش‌های فنی زیادی ایجاد می‌شود. در حال حاضر شرکت تایوانی تی‌اس‌ام‌سی (TSMC) در حال کار برای ساخت تراشه‌های ۵ نانومتری است. ما نیز به تلاش مشغولیم، اما هنوز در آغاز راه هستیم. طراحی دستگاه‌های جدید میانر نیازمند تلاش زیادی است. یافتن راه‌حل برای چالش‌های مربوط به تولید انبوه محصولات نانو نیازمند سرمایه و تحقیق بیشتر است. با توجه به سرعت بالای توسعه در این حوزه طی چند سال گذشته، این صنعت به زودی باید به فناوری تولید نسل بعدی تراشه‌ها دست یابد. اما تا آن زمان در آینده نزدیک، تراشه ۷ نانومتری به عنوان بهترین گزینه از نظر اقتصادی همچنان پابرجاست.»

امید بیت مین به کاهش پاداش استخراج بیت کوین در می ۲۰۲۰

روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست به تازگی در گزارشی، به بررسی راهبرد بیتمین در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ پرداخته و می‌نویسند: «همه امیدهای بیتمین به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین تا می ۲۰۲۰ است. این کاهش یک الگوی الگوریتمی از پیش تعیین شده است که پاداش استخراج بیت کوین را هر چهار سال یک بار کاهش می‌دهد تا عرضه این پول دیجیتال را محدودتر سازد. اگر الگوی تاریخی تکرار شود، این کاهش پاداش به افزایش تقاضا برای تجهیزات به منظور تایید تراکنش‌ها و البته کسب درآمد می‌انجامد.»

منبع: arznegar.com