آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۲۸ اردیبهشت/احتمال افزایش قیمت‌ها

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری از ۲۸ اردیبهشت/احتمال افزایش قیمت‌ها
خلاصه اخبار

معاون مسافری راه آهن از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از ۲۸ اردیبهشت خبر داد.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، میرحسن موسوی اظهار کرد:‌یش فروش بلیت قطارهای مسافری مطابق برنامه برای 11 خرداد 98 به بعد از ساعت 10 صبح شنبه 28 اردیبهشت همزمان به صورت اینترنتی و مراکز مجاز فروش بلیت قطارهای مسافری انجام می‌شود.
وی در خصوص افزایش قیمت بلیت قطارها تصریح کرد: موضوع افزایش بلیت که مدت‌ها پیش توسط شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی درخواست شده در حال بررسی و در مراحل قانونی خود را می‌گذراند و تاکنون در این باره تصمیمی اتخاذ نشده است.
وی یادآور شد: از سال 94 تا 97 قیمت بلیت قطار 10 درصد افزایش داشته و در ایام پیک نوروز 98 هم هیچ گونه افزایشی قیمتی صورت نگرفته است.این در حالی است که هزینه های شرکتهای مزبور افزایش یافته و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های حمل و نقل ریلی با هدف کاهش فشار اقتصادی به مردم عزیز از افزایش قیمت بلیت ها در نوروز سال‌جاری پرهیز کرده اند.
به گزارش تسنیم، با توجه به اظهارات معاون مسافری راه‌آهن به نظر می‌رسد در پیش‌فروش بلیت قطارهای مسافری افزایش مورد نظر شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی که حدود 20 درصد است اعمال خواهد شد. البته این احتمال نیز وجود دارد راه‌آهن فقط با افزایش 10 درصدی قیمت بلیت موافقت کند، مانند آنچه پیش از این اتفاق افتاده است.

منبع: tasnimnews.com