آغاز موج ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری بیت کوین (FOMO)!

آغاز موج ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری بیت کوین (FOMO)!
خلاصه اخبار

همانطور که می‌دانید قیمت بیت کوین بالاخره از ۱۰۰۰۰ دلار عبور کرد. بیت کوین جمعه در یک حرکت انفجاری از تمام سطوح مقاومت قبلی موجود در لول ۹۰۰۰ دلار عبور کرد و به ۱۰۰۰۰ دلار رسید و بعد در شنبه صبح حتی تا ۱۱۲۰۰ دلار هم رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، با این حرکت تعدادی از تحلیلگران برجسته، مانند Thomas Lee از موسسه سرمایه گذاری شناخته شده Fundstrat، پیش بینی کرد که FOMO (ترس از دست دادن فرصت) به بازار کریپتو باز خواهد گشت. Lee در توئیتر خودش نوشت که بعد از ۱۰۰۰۰ دلار، کسانی که بعد از سقوط ۹۰ درصدی بیت کوین نگاه حسرت آمیز به آن داشتند و همچنین کسانی که فکر می‌کردند بیت کوین برای همیشه مرده است، دچار FOMO خواهند شد.

و در حقیقت، به نظر می‌آید که بعد از عبور بیت کوین از ۱۰۰۰۰ دلار در جمعه، FOMO وارد بازار کریپتو شد. همانطور که سرویس تحلیلی کریپتو ViewBase اشاره می کند، جریان عظیمی از استیبل کوین‌ها به سمت صرافی‌ها سرازیر شده اند. به شکل دقیقٰ‌تر تنها یک ساعت بعد از عبور قیمت از ۱۰۰۰۰ دلار، کوین‌های با پشتوانه دلار (مثل تتر)، به ارزش تقریبی ۲۵ میلیون دلار راه خود را به سوی صرافی‌ها پیدا کردند.

تحلیلگران برجسته

یک همچین جریان عظیمی به این مساله اشاره دارد که سرمایه گذاران و احتملا هودلر‌های (نگه‌دارندگان) بزرگ کریپتو، بعد از عبور قیمت بیت کوین از ۱۰۰۰۰ دلار، به دنبال تخصیص مجدد بودجه در این حوزه هستند. تاثیر خرید بیت کوین با استیبل کوین‌ها بر روی بازار به صورت کامل مشخص نیست.

انتشار میلیون‌ها دلار توکن USDT توسط تتر

با سرازیر شدن موج استیبل کوین‌ها به سوی صرافی‌ها، تتر، کمپانی پشت USDT، شروع به انتشار تعداد بیشتری از این توکن کردند. این مساله به این نکته اشاره دارد که، علاوه بر انتشار توکن‌های بدون پشتوانه توسط تتر، سرمایه گذاران و شرکای بیتفینکس (Bitfinex)، به منظور بالا بردن تقاضا هم برای USDT و هم برای بیت کوین، اقدام به تزریق پول به اکوسیستم استیبل کوین‌ کرد‌ه‌اند.

تعداد توکن‌های USDT موجود در چرخه در بالاترین حد خود قرار دارد و تقریبا ۳.۸ میلیارد دلار است. این قطعا نشانی بارز از رشد علاقه سرمایه گذاران است. بر اساس اخباری که قبلا منتشر شده اند، USDT در حال از دست دادن رابطه یک به یکش با دلار آمریکاست و با توجه به حجم بالای فروش آن در حال حاضر با قیمت ۰.۹۹۴ دلار معاله می‌شود. این نشانه‌ایست از اینکه سرمایه گذاران در حال دامپ کردن استیبل کوین برای بیت کوین ، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال با مارکت کپ بالا هستند.

عده‌ای پا را از این هم فراتر گذاشته‌اند و می‌گویند هر وقت تتر اقدام به انتشار حجم عظیمی از USDT‌ می‌کند، علامتی است از اینکه یک رالی بزرگتر در راه است. مثلا تحلیلگری به نام Flib Flib می‌گوید که با استفاده از تحرکات بازار تتر، می‌توان حرکات بعدی بیت کوین را پیش بینی کرد.

در حقیقت طی چند ماه اخیر، میلیون‌ها دلار USDT به سمت بازار بیت کوین سازیر شده است که ظاهرا حرکت را به سمت بالا پیش بینی می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.