آغاز عملیات اجرایی طرح GTPP اسلام‌آباد غرب تا یک ماه آینده

آغاز عملیات اجرایی طرح GTPP اسلام‌آباد غرب تا یک ماه آینده

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، هوشنگ بازوند امروز (پنجشنبه، 13 آذرماه) به همراه هیئتی از مقام‌های استانی و نیز نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، ضمن بازدید از طرح پتروشیمی اسلام‌آباد غرب موسوم به طرح ارزشمند GTPP (تبدیل گاز طبیعی به پلی‌پروپیلن)، احداث این واحد پتروشیمی را تحقق دیرینه یکی از آرزوهای مردم استان خواند.

براساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود عملیات اجرایی این طرح پتروشیمی با سرمایه‌گذاری 545 میلیون دلار در اسلام‌آباد غرب از ماه آینده بهطور رسمی آغاز شود.

طرح GTPP در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس واقع در اسلام‌آباد غرب با بکارگیری از دانش‌فنی ایرانی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در سه فاز تبدیل گازطبیعی به متانول با ظرفیت سالانه 660 هزار تن، تبدیل متانول به پروپیلن با ظرفیت سالانه 120 هزار تن و در نهایت تولید محصول ارزشمند پلی‌پروپیلن با ظرفیت سالانه 120 هزارتن احداث می‌شود.

برپایه این گزارش، با اجرایی شدن این طرح و احداث زنجیره صنایع پایین‌دستی، پتروشیمی اسلام آباد غرب به یکی از بازوهای اشتغالزایی، رونق اقتصادی و پویایی کسب و کار استان کرمانشاه تبدیل شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.